Kiedy drżenie rąk ustąpi?

Witam, mam 22 lata i od jakiegoś czasu zmagam się z dolegliwościami, m.in. jest to trzęsienie rąk. Problem pojawił się mniej więcej rok temu, w maju. Wtedy zaczęły trząść mi się ręce. Krótko po tym dostałem ataku paniki na stacji benzynowej, wiedziałem, że dzieje się coś ze mną nie tak. Właśnie wtedy myślałem o tym, by się uspokoić, żeby mi się ręce nie trzęsły. Jednakże takie myślenie doprowadziło mnie właśnie do tego ataku paniki. Serce zaczęło mi mocno bić, niczym dzwon, ręce zaczęły się mocno trząść, zrobiło mi się duszno i cały byłem spocony. Zacząłem unikać tego miejsca. Dopiero pod koniec września poszedłem do lekarza - rodzinnego, powiedziałem o trzęsących się dłoniach, lekarz przepisał mi Propranolol 10 mg, na następnej wizycie 40 mg. Brałem jedną tabletkę, czasami 1,5. Od jakiegoś czasu biorę 3 tabletki dziennie. Zdałem sobie jednak sprawę, że to nie w tym problem, więc zacząłem szukać po Internecie. W końcu natarłem się na nerwicę lękowa. Zacząłem czytać i zauważyłem, że wszystko to się zgadza. W zeszły piątek w końcu poszedłem do psychiatry, Pani rozpoznała u mnie zaburzenia lękowe z agorafobią. Przepisała mi Escilopram Activis 10 mg, biorę te tabletki rano, Tricotto 150 mg, które biorę wieczorem, oraz Asmag Forte. Tabletki zacząłem przyjmować od niedzieli. Wiem, że na zaczęcie leczenia trzeba poczekać mniej więcej dwa tygodnie, wtedy też skutki uboczne powinny minąć lub się zmniejszyć. Jednakże te ręce dalej mi się trzęsą, dziś szczególnie, ponieważ przyszli do nas goście. Kiedy to ustąpi w końcu? Bo nie mogę normalnie z tym funkcjonować.

Witam Pana,

Drżenie rąk to zaburzenie, które najczęściej występuje

w stresujących sytuacjach.

Przyczyną mogą być też zaburzenia lękowe, fobia społeczna.

czy też wspomniana agorafobia.

Najczęściej drżenie rąk pojawia się wtedy, gdy w obecności innych osób

chcemy użyć rąk.

Największy problem stanowi wykonywanie precyzyjnych ruchów dłoni,

np. pisanie, obsługa urządzeń, posługiwanie się sztućcami, podawanie kawy,

układanie drobnych przedmiotów i inne czynności manualne.

Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana problemu,

dotrzeć do przyczyny drżenia Pana rąk i na tej podstawie opracować właściwą

metodę terapii.

Powinien Pan jednak wiedzieć, że farmakologia jest leczeniem

objawowym - leki nie leczą zaburzeń lękowych i agorafobii. Nie rozwiązują

problemu, jedynie tłumią objawy.

Warto więc zastanowić się nad wprowadzeniem odpowiednio dopasowanej

psychoterapii w proces leczenia..

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń nerwicowych i agorafobii, dzięki czemu odzyska Pan spokój,

równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/