Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Silne drżenie ciała przy napadowych stanach lękowych

Stany lękowe napadowe Czy te stany tzw nerwicy objawiają się niespodziewanie czy wtedy kiedy człowiek jest zdenerwowany?U mnie pojawiają się silne drżenia ciała przy tym wysokie cisnienie,trwa to ok 10 minut i przechodzi,i to pojawia się z nienacka,gdzie siedzę sobie spokojnie i nawet o tym nie myslę.i prosze mi nie przypominać o badaniach,bo wszystkie są w normie,
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Założenia kampanii antynikotynowej

Kampanie antynikotynowe mają na celu dostarczenie informacji odnośnie wpływu palenia na osobę palącą oraz jej otoczenie. O przeszkodach stojących na drodze promowania zdrowej mody niepalenia, opowiada Jan Orgelbrand.

Dobrze, nie przypomnę Pani o badaniach :) Ta tzw. nerwica, na którą jest Pani taka zła, to zaburzenia lękowe ataków paniki z agorafobią lub bez. Kiedy Pani się denerwuje szanse na wystąpienie paniki wzrastają. Wystarczy przyśpieszony oddech, szybsze albo świadome czucie bicia serca i już możemy się nakręcić. Czasem wywołuje to jakaś myśl. Czasem jakieś inne uczucie. Jest różnie. Ponadto osoby z tym zaburzeniem zwykle szybko i płytko oddychają, co sprzyja hiperwentylacji i niewłaściwej mieszanki tlenu i dwutlenku węgla. Hiperwentylacja powoduje odczucia paniki (np. drętwienie części ciała). Trzeba wypracować z psychoterapeutą strategię postępowania w przypadkach ataków paniki oraz zająć się przyczynami zaburzenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy