Nerwica depresyjna z objawami spastycznymi
stwierdzono u mnie nerwicę depresyjną z objawami spastycznymi co to jest dodam że drętwieją mi nogi ręce jest też uczucie cieżkości czasami robi mi się slabo robiłam tk glowy jest ok neurolog po badaniu stwierdził że to reakcja na stres dał asertin i afobam biorę 2 tyg nie widzę efektu wysłał mnie do psychologa help pomóżcie ciężko mi

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Mgr Agata Kulpa-Kulpińska
Dzień dobry,
proszę posłuchać lekarza i skonsultować się z psychologiem.
Odczucia, które opisuje Pani mogą powstawać w wyniku hiperwentylacji - oddechu zbyt głębokiego i szybkiego w wyniku czego spada ilość tlenku węgla we krwi.
Kiedy jesteśmy zestresowani, denerwujemy się to często zmienia się oddech i może dochodzi do hiperwentylacji.
Jak poczuje Pani, pierwsze specyficzne odczucia z ciała to proszę, spróbować oddychać przez złożone ręce lub torbę papierową to zwiększy ilość dwutlenku węgla we wdychanym powietrzu.
Pozdrawiam,
Agata Kulpa-Kulpińska