Proszę nauczyć się głębokich oddechów przeponowych i stosować serię 3 oddechów kiedy atak ma nastąpić. Krótka przerwa i kolejne. W przypadku skrajnej hiperwentylacji (przyśpieszonego płytkiego oddychania) proszę zakryć dłońmi usta i nos - zrobić z dłoni "maseczkę gazową" - i uspokoić oddech. To daje możliwość wyrównania poziomu tlenu i dwutlenku węgla. A poza tym zalecam psychoterapię, żeby zająć się przyczynami zaburzenia. Pozdrawiam.

0

Dzień dobry.
Nie napisała Pani o okolicznościach, jakie towarzyszą atakom paniki, ani o sytuacjach w jakich ona się pojawia. Trudno ustosunkować się do Pani problemu wobec tak enigmatycznej informacji.
Pozdrawiam.

0

Witam serdecznie, bardzo mało Pani napisała na temat objawów, których Pani doświadcza. Być może cierpi Pani na zespół lęku panicznego. Lęk napadowy jest objawem zaburzeń lękowych, które występują w nerwicach. Lęk napadowy można leczyć poprzez psychoterapię oraz farmakoterapię.
Zachęcam do skonsultowania się z lekarzem psychiatrą oraz psychoterapeutą. Lęk napadowy ma to do siebie , że nie jest go Pani w stanie sama skontrolować.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty