Jak poradzić sobie z atakami paniki?

Witam. Cierpienia na ataku paniki i depresje. Nie biorę leków, bo się ich boje. Dzieje się tak od września. Ostatnio moje leki się nasiliły, pojawiły się myśli samobójcze. Potrzebuje pomocy. Czy przyjmą mnie do szpitala? Boje sue być sama w domu, boje się sama wychodzić z domu. Proszę o rade, pomoc. Nie wiem co robić a sama leków nie wezme. Na sama myśl mnie paraliżuje i dostaje napadów leku.
KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu

Dzień Dobry Pani, miło mi że Pani do mnie napisała i gratuluję że przełamała Pani swój lęk przed kontaktem z inna osobą. Proponuję o ile to możliwe aby zgłosić się do psychoterapeuty, aby rozmawiać z drugą osoba na temat swoich lęków. Można też spróbować znaleźć w internecie ćwiczenia relaksujące i systematycznie ich słuchać. Gdyby czuła się Pani bezpieczna dobrze jest wychodzić na spacer, można też poczytać sobie książki inspirujące. Można też pójść do sklepu zielarskiego i poprosić o zioła uspokajające jest ich dużo szałwia, melisa, rumianek, dziurawiec lub wspólne komponenty. Osoby pracujące w sklepach zielarskich maja dużą wiedzę na temat ziół które sprzedają, można im zaufać. Nie wiem jaką Pani ma dietę, ale obecnie proszę zrezygnować z różnych przetworów mięsnych szczególnie puszek, proszę jeść dużo warzyw i owoców. Fasola, brokuły, kapusta, buraki, bakłażany i inne warzywa obecnie w dużej ilości sprzedawane na straganach. Dobrze też z owoców robić sobie soki jaki i z warzyw, z przewagą jabłek. Proszę jednak pomyśleć o wizycie u lekarza pierwszego kontaktu, o ile to nie pomorze proszę do mnie zadzwonić
603491155
Alicja Jankowska

0

Witam Panią,
Życie z depresją, z nerwicą lekową i z atakami paniki to ciągły lęk,
udręka i nasilające się dolegliwości fizyczne, które jeszcze
bardziej potęgują ten paniczny lęk.
Nawet wtedy, gdy nie ma ataków paniki, to występuje przygnębienie,
lęk przed atakami paniki, lęk przed lękiem.
Depresja oraz zaburzenia lękowe, w tym ataki paniki,
nie tylko dezorganizują życie ale też przynoszą poczucie
niepewności i zagubienia, ograniczają niezależność,
hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne
funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym
całą radość życia.
Na zaburzenia lękowo - depresyjne i ataki paniki jest
tylko jeden sposób – należy je wyleczyć.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć ataki paniki,
zaburzenia lękowe i depresję, należy dotrzeć do źródła
problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami ataków paniki i zaburzeń
depresyjno
- lękowych oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną
i radość życia
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak sobie poradzić z atakami paniki?

witam jak radzic sobie z atakami paniki, ktore objawiaja sie uczuciem dlawienia , uczuciem slabosci i trzesacymi sie nogami? czy sa jakies naturalne srodki ktore pomoglyby rozladowac napiecie i to uczucie strachu?
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Dzień dobry!

Każda osoba cierpiąca na stany lękowe i ataki paniki wypracowuje własne metody i techniki radzenia sobie z atakami paniki. Niektóre z nich są uniwersalne - np. unikanie używek i substancji psychoaktywnych (np. mocna herbata, kawa, alkohol), uregulowanie rytmu dnia (snu, odżywiania itp.), umiarkowana i dostosowana do siebie aktywność fizyczna, ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne, medytacja itp.
Zawsze należy się także osobiście skonsultować z lekarzem psychiatrą oraz psychoterapeutą, aby rozważyć podjęcia leczenia farmakologicznego i/ lub psychoterapii.

Pozdrawiam!

0

Witam,
W takiej sytuacji można zastosować doraźne środki uspokajające i w tym celu skonsultować się z lekarzem psychiatrą lub farmaceutą jeśli mają to być np preparaty ziołowe. Jednocześnie polecam skontaktować się z psychoterapeutą, który dysponuje narzędzia do pracy z tego typu dolegliwościami. Jeśli chodzi o pracę z fobiami polecam psychoterapię w nurcie NLPt lub behawioralno-poznawczym.
Pozdrawiam serdecznie

0

Dzień dobry, myślę, że przede wszystkim należy się zając samymi atakami tzn ich przyczynami. Ataki paniki nie są naturalnym stanem. Doraźnie może pani stosować leki, środki uspokajające - jednak w dłuższej perspektywie zachęcam do podjęcia terapii w celu wyeliminowania przyczyn ataków. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak poradzić sobie z takimi atakami paniki?

Dzień dobry, musze w końcu to napisać bo nie wytrzymuje nerwowo od 10 miesięcy. Pracuje w gabinecie stomatologicznym. Szefową na POKAZ mam normalną. Ale tylko na pokaz. Miałem załamanie nerwowe, mimo że... Nic mi nie zrobiła słowem ani czynem. Ma chore usposobienie. Wręcz czuje ze z jej psychiką jest coś nie tak. Ciągle czegoś ode mnie wymaga mimo że pracuje nas 3. Ja się dwoje i troje, i ona wiecznie do mnie ma zastrzeżenia kiedy coś nie jest zrobione i za wszystko ja odpowiadam. A ona ani nie krzyknie, ani nie powie nic tylko ciągle wina jest moja. I słyszę "musisz kontrolować pracę innych". Nie, nie muszę bo jestem takim samym asystentem jak inni, tak? Nie mam stanowiska kierowniczego. Co źle zrobione - ja, bo nie pilnuje innych. Ciągnie mnie wszędzie ze sobą mimo że są również inni do dyspozycji. Wprowadza dziwna atmosferę, napięta, szuka powodów do zaczepek. Kiedy nie mam dnia potrafi sobie wmówić sama że coś ze mną nie tak, że nie chce już tam pracować itd. Sama tworzy sobie historie i co gorsza - wierzy w nie. Jestem nią przerażony. Jak można samemu na podstawie jednego słowa czy miny zrobić sobie baśń? To strasznie męczy psychicznie. Każdy dzień jest inny. Zwalnia bezpodstawnie (oczywiście dzięki swoim urojeniom BEZPODSTAWNYM) ostatnie miesiące to dla mnie istny horror. Tylko ja, i ja, i ja. Zrób to, tamto podczas kiedy inni idealnie spoczywają na laurach bo ja zrobię. Typowa osobowość paranoiczna. Jakiś czas temu przy mnie zepsuła kosztowny sprzęt a na drugi dzień patrząc w oczy powiedziała że to ja i musi kupować nowy. Gól w gardle. I tak jest codziennie. Miałem już 2 ataki paniki nocne, zwiększone tiki nerwowe i moje myśli ciągle krążą wokół pracy. Boję się jej zmienić bo można wpaść z deszczu pod rynnę poza tym mam bardzo blisko do domu ale jednak kosztem zdrowia. Co robić?
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Rozumiem, że sytuacja w pracy jest dla Ciebie bardzo trudna i wywołuje silny stres oraz ataki paniki. To, co opisujesz, może być wynikiem toksycznego środowiska pracy oraz konfliktów interpersonalnych. Poniżej przedstawiam kilka dodatkowych porad, które mogą Ci pomóc w radzeniu sobie z tymi trudnościami:



Zidentyfikuj swoje emocje: Skoncentruj się na zrozumieniu swoich emocji i myśli, które towarzyszą Twoim atakom paniki. Czasami samo rozpoznanie, co wywołuje Twoje lęki, może pomóc Ci znaleźć bardziej efektywne sposoby radzenia sobie z nimi.



Techniki oddechowe: Gdy poczujesz, że atak paniki zbliża się, skup się na technikach oddechowych. Głębokie, spokojne oddychanie może pomóc w zrelaksowaniu się i złagodzeniu objawów lęku.



Samopoczucie poza pracą: Znajdź czas na aktywności, które sprawiają Ci radość i pozwól sobie na odpoczynek poza miejscem pracy. Rób rzeczy, które cieszą Twoje serce i umysł.



Rozwijaj asertywność: Pracuj nad wyrażaniem swoich potrzeb i ograniczeń w sposób asertywny. Wyrażanie swoich emocji i oczekiwań może pomóc w uniknięciu nadmiernego stresu i poczucia winy.



Ogranicz spożywanie kofeiny i alkoholu: Unikaj nadmiernego spożywania kofeiny i alkoholu, które mogą nasilać uczucie niepokoju i lęku.



Wprowadź rytuały relaksacyjne: Rozważ wprowadzenie codziennych rytuałów relaksacyjnych, takich jak medytacja, joga lub spacer na świeżym powietrzu. To może pomóc w obniżeniu poziomu stresu.



Wspieraj się w grupie: Poszukaj grupy wsparcia, w której będziesz mógł podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi, którzy również mogą zmagać się z podobnymi trudnościami. Wspólne dzielenie się i zrozumienie mogą być pomocne w procesie zdrowienia.



Regularne kontrole zdrowia: Upewnij się, że regularnie odwiedzasz lekarza, aby wykluczyć jakiekolwiek przyczyny fizyczne za Twoje objawy.



Pamiętaj, że nie jesteś sam w swoich doświadczeniach, a szukanie pomocy i wsparcia jest ważnym krokiem w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami. Nie wahaj się skonsultować z terapeutą, który pomoże Ci zrozumieć swoje uczucia i wypracować efektywne strategie radzenia sobie z trudnościami w pracy.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty