Czy można dostać odmy od problemów z oddechem w zaburzeniach lękowo-depresyjnych?

Witam! Czy mozna dostac odmy od problemów z oddechem w zaburzeniach lękowo-depresyjnych?Od trzech lat mam wlasnie problem z hiperwentylacja,kontrolowaniem oddechu,ciężkim lub głębokim oddechem i zastanawim sie czy takie np.takie wymuszone lub nadmiernie wdychanie powietrza moze doprowadzić do odmy? Jak czytałam,ze np.mozna jej dostac od podnoszenia czegoś ciezkiego,albo kichania.

Nie. Proszę skonsultować sprawę z lekarzem oraz, zająć się zaburzeniami lękowymi w gabinecie psychologa. Pozdrawiam