Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak mam sobie z tym poradzić w dobie koronawirusa?

Miałem Odme opłucnową samoistną juz 2 razy w życiu. Pierwsza była leczona drenażem a druga mniejsza sama się wchłonęła, Mam czasami problem z oddychaniem(płytki oddech) oraz mam chesto zapchany nos, czasami tez kuje mnie w klatce. Teraz odkąd trzeba nosić te maseczki jest jeszcze gorzej. Co mam robić ? Nie jestem w stanie cały czas chodzić w maseczce.
MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu

Czy przewlekłe podawanie sterydów w leczeniu astmy jest bezpieczne?

Witam Pana,

wymagane jest zaświadczenie od lekarza o przebiegu choroby i jej następstwach oraz utrudnieniach poprzez to w oddychaniu. Proszę zgłosić się z tym problemem do lekarza rodzinnego.
Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś

0
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, niestety przepisy odnośnie noszenia maseczki są bezlitosne. Zwolnieni z tego obowiązku są nieliczni: małe dzieci (do 4. roku życia) i osoby niepełnosprawne, ale już osoby cierpiące na astmę czy np. POChP – mają obowiązek noszenia maski. Ten przepis będzie niestety obowiązywał prawdopodobnie aż do czasu wynalezienia i wprowadzenia na rynek szczepionki. Zatem jedynym wyjściem w Pana przypadku jest ograniczenie liczby wyjść w miejsca publiczne, gdzie maseczka jest koniecznością. Ułatwieniem może być również nauczenie się oddychania przeponowego – które jest właściwym w takiej sytuacji i minimalizuje ryzyko wystąpienia duszności. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z artykułem, w którym ekspert wyjaśnia jak sobie poradzić z noszeniem maseczki: https://portal.abczdrowie.pl/masz-problem-z-oddychaniem-w-maseczce-pamietaj-o-jednej-zasadzie. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy