Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badania krwi - stężenie białka całkowitego

Białka są odpowiedzialne głownie za utrzymanie objętości krwi krążącej, transport wielu substancji, także odporność immunologiczną i zapalną. Więcej o białkach opowie lek. Łukasz Kowalski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufaniaWitam,

szczepienie nie gwarantuje stuprocentowego zabezpieczenia przed zachorowaniem na COVID-19. Naukowcy mają również wątpliwości, czy szczepionka chroni tylko przed zachorowaniem na chorobę koronawirusową, czy również przed transmisją COVID-19. Ma to związek z bardzo krótkim okresem, w jakim powstała szczepionka i jest to główny powód braku odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/szczepienie-na-covid-19-mimo-zastrzyku-wciaz-jestesmy-narazeni-na-zakazenie-sars-cov-2-wyjasniaja-lekarze.

Najnowsze badania są optymistyczne – jest bardzo prawdopodobne, że szczepienie chroni w dużej mierze nie tylko przed zachorowaniem na COVID-19, ale i przed rozprzestrzenianiem choroby dalej, wśród osób niezaszczepionych. Mimo to osoby zaszczepione wciąż muszą nosić maseczkę, a także pamiętać o zachowaniu dystansu – jak wskazują badacze, minie jeszcze sporo czasu, zanim wrócimy do normalności, czyli czasu sprzed pandemii.

Być może zainteresuje Pana także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/szczepionka-na-covid-19-ozdrowiency-reaguja-inaczej-wyjasniaja-immunolodzy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy