Czy mogę stosować Letrox po szczepieniu na Covid?

Czy po przyjęciu szczepionki Pfizer mogę przyjąć na drugi dzień swoją codzienną dawkę Letrox125?
KOBIETA, 36 LAT 4 miesiące temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

letrox to hormon tarczycy, który jest stosowany najczęściej przy niedoczynności tarczycy. Po szczepieniu przeciwko COVID-19 nie ma potrzeby zmiany przyjmowanych leków, wręcz jest to niewskazane. W tym artykule wyjaśniamy, jakich leków po szczepieniu należy unikać: https://portal.abczdrowie.pl/szczepienia-przeciwko-covid-19-jakich-lekow-nie-przyjmowac-przed-i-po-szczepionce-eksperci-wyjasniaja.

Natomiast bezpośrednio przed szczepieniem będzie miała Pani możliwość osobistego kontaktu z osobą kwalifikującą do wykonania szczepienia. Wtedy proszę poinformować medyka o przyjmowanych na stałe lekach. Warto ten czas wykorzystać na zadanie wszelkich nurtujących pytań, także tych odnośnie postępowania po przyjęciu preparatu. Więcej informacji w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/szczepienie-przeciw-covid-19-o-czym-bezwzglednie-trzeba-poinformowac-lekarza-przed-szczepieniem

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty