Czy miesiączka jest przeciwwskazaniem do szczepienia?

Czy mozna przyjąć szczepienie ( 1 dawka Pfizer) podczas okresu? Czy miesiączka jest przeciwwskazaniem do szczepienia?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

bezwzględnym przeciwwskazaniem do szczepienia przeciwko COVID-19, preparatami między innymi Pfizer czy AstraZeneca, jest uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu. Natomiast odroczenie szczepionki konieczne jest w przypadku osób, które niedawno przechorowały infekcję Sars-CoV-2, są w trakcie ostrej infekcji wirusowej czy bakteryjnej, wymagającej antybiotykoterapii czy cierpią na choroby przewlekłe w okresie zaostrzenia.

Zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przygotowac-sie-do-szczepienia-na-covid.

Wśród tych przeciwwskazań nie ma miesiączki i obecny stan wiedzy medycznej nie wskazuje, by menstruacja miała jakikolwiek wpływ na szczepienie przeciwko COVID-19. Proszę jednak pamiętać, że o kwalifikacji do szczepienia bądź o jego odroczeniu decyduje lekarz, którego należy poinformować o wszystkich wątpliwościach odnośnie szczepionki czy swojego stanu zdrowia.

Proszę zapoznać się z tym artykułem, być może okaże się pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/szczepienie-przeciw-covid-19-o-czym-bezwzglednie-trzeba-poinformowac-lekarza-przed-szczepieniem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.