AspaT

AspAT czyli aminotransferaza asparaginianowa ? czyli enzymy wątrobowe. Dowiedz się jakie są normy AspAT, gdzie występuje i o czym może świadczyć wzrost tego enzymu w organizmie.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

antybiotykoterapia jest przeciwwskazaniem do szczepienia przeciwko COVID-19. Zarówno w trakcie zażywania antybiotyku z jakiejkolwiek grupy, jak i po przebytej antybiotykoterapii nie należy się szczepić – konieczne jest zachowanie odstępu czasowego pomiędzy szczepieniem przeciw chorobie koronawirusowej a zakończeniem antybiotykoterapii.

Optymalny czas, o jakim wspominają lekarze, to 14 dni od momentu zażycia ostatniej dawki leku, natomiast proszę pamiętać, że ostateczna decyzja o przełożeniu terminu szczepienia zależy od lekarza z przychodni POZ. Należy go poinformować o przebytych infekcjach, bo zarówno długość trwania choroby, jak i jej przebieg będzie decydujący przy ustalaniu terminu szczepienia, a także o stosowanych lekach, co pozwoli na ustalenie bezpiecznego terminu szczepienia przeciw chorobie wywoływanej przez SARS-CoV-2.

Więcej informacji na temat szczepień przeciwko COVID-19 odnajdzie Pan w naszych artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/szczepienie-przeciw-covid-19-czy-przed-i-po-szczepieniu-nie-mozna-pic-alkoholu-eksperci-obalaja-mity oraz https://portal.abczdrowie.pl/nowy-kwestionariusz-na-szczepienie-przeciw-covid-19-sa-pytania-odnosnie-zakrzepicy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy