Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy kilka dni po szczepieniu można mieć kontakt z innymi osobami?

Czy osoba zaszczepiona przeciw Covid 19 może mieć kontakt(chodzi mi o pierwsze dni po szczepieniu) z niemowlakiem i osobą z zaawansowaną chorobą nowotworową? Są to osoba razem zamieszkujące.
KOBIETA, 35 LAT około miesiąca temu

Jakie są objawy sepsy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

obecnie stosowane w Polsce szczepionki opierają się na dwóch wariantach – pierwszy z nich to szczepionka mRNA, drugi opiera się na technologii wektorowej. Każda ze szczepionek wykazuje inne działanie, jednak, co istotne, żadna z nich nie zawiera żywego wirusa.

O działaniu szczepionek może Pani przeczytać pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/w-jaki-sposob-dzialaja-szczepionki.

Dlatego też żadna ze szczepionek przeciw covid-19 nie wywołuje infekcji i nie stanowi zagrożenia dla osoby szczepionej ani osób, z którymi pacjent po szczepieniu ma kontakt. Natomiast jeśli osoba zaszczepiona ma kontakt z chorym na covid-19, to może zarażać osoby niezaszczepione.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/szczepionka-na-covid-19-analizujemy-ulotke-do-preparatu-firmy-moderna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy