Nerwica czy depresja? Nie wiem, co mi dolega.

Od jakiegoś miesiąca mam silne bóle i zawroty głowy, odczuwam ucisk pod jabłkiem Adama podczas oddychania. Mam też bóle serca oraz tępe bóle na wysokości piersi od pach aż po mostek, tak poniżej obojczyka, czasami pod żebrami - zawsze po lewej stronie. Poza tym odczuwam lekkie drżenie rąk oraz czasami kłucie w pobliżu splotu słonecznego. Jestem cały czas w stanie napięcia nerwowego, gdyż 1,5 miesiąca temu zmarł mi tata. Badanie EKG wyszło w porządku. Od dwóch tygodni leczę się na astmę oskrzelową. Mam też silny kaszel od miesiąca z odkrztuszaniem wydzieliny czasami białej czasami zielonej. Czasami czuję pulsowanie i drżenie w różnych punktach ciała (serce, nogi,ręce). Czasami śpię normalnie w nocy, czasami się budzę i nie mogę spać, natomiast jestem senny w ciągu dnia. Czuję zmęczenie, apatię, brak apetutu. Co to może być? Rafał
ponad rok temu

Witam!

Obawia się Pan, że występujące u Pana dolegliwości mogą być związane z zaburzeniami psychicznymi. Aby zdiagnozować Pana problem niezbędna jest wizyta u lekarza psychiatry. Diagnoza na podstawie krótkiego opisu niestety nie jest możliwa. Oprócz wizyty u psychiatry warto skorzystać z pomocy psychologa. Pojawiające się dolegliwości mogą wpływać na Pana samopoczucie i zachowanie, dlatego warto popracować nad tymi problemami z psychologiem.

Pozdrawiam

Szanowny Panie Rafale,

wskazana diagnostyka w Poradni Zdrowia Psychicznego, Utrata bliskiej osoby jest traumatycznym przeżyciem, wywołującym głęboki kryzys emocjonalny, który uruchamia różne problemy o podłożu psychogennym Żałoba jest stanem, który utrzymuje się przez rok, zalecałabym wsparcie psychologiczne.

Pozdrawiam serdecznie