Czy przy nerwicy mogę mieć te drżenia?

Witam, Choruje na nerwicę lękową od wielu lat, Ostatnio zaczęły drgać mi usta przy np otwieraniu zaczęłam wyszukiwać informacji co to może być niestety trafiłam na artykuł o sla do drżenia ust doszły silne nerwy dragwki całego ciała, szczęki oraz nocne wybudzenia zaczęłam odczuwać drgania języka ale tylko w spoczynku po wysunieciu i obserwacji nie widzę tych drgań jedynie gdy usta są zamknięte to je odczuwam. Czy nerwica może dawać takie objawy? czy jest to coś poważniejszego? Nie odczuwam innych dolegliwości nie mniej ten język bardzo mnie niepokoi.
KOBIETA, 32 LAT 4 miesiące temu

Dzień dobry, nie ma czegoś takiego jak nerwica lękowa (to masło maślane). Nerwica to dawna nazwa zaburzeń lękowych. Różne zaburzenia psychiczne, a szczególnie objawy lękowe powodują występowanie objawów somatycznych.- trudności z oddychaniem, dolegliwości żołądkowe, bóle, zaburzenia snu, drżenia mięśni, wzrost ciśnienia i tętna i inne. Jest to związane z pobudzeniem układu współczulnego w mózgu. Warto rozpocząć odpowiednie leczenie. Podkreślam jednak, że podstawowym leczeniem zaburzeń lękowych jest psychoterapia. Czasami stosuje się psychofarmakoterapię (leki) w sytuacji występowania objawów utrudniających codzienne funkcjonowanie.