Drżenie ciała, osłabienie, zawroty głowy a nerwica

witam lek. rodzinny stwierdził u mnie nerwicę mam drżenie ciała zawroty głowy osłabienie nudności czasem jest ok a czasem mam wrażenie jakbym miał umierać.Jak siedzę przy stole to muszę ruszać palcami u ręki albo nogami.Najgorzej jest rano nie wysypiam sie a śpię ok 8 godzin wstaję gorszy jak się kładę.Jak się z kimś pokłucę to cały się trzęsę aż mówić nie mogę ogólnie jestem cichy.Czy to może być nerwica jeśli tak to gdzie się mam dalej udać bo tak to już się mi nie chce żyć nic mnie nie cieszy

Witam,
Dolegliwości, które Pan opisuje to rzeczywiście mogą być objawy nerwicowe (np. nerwicy wegetatywnej lub lękowej). Rozumiem, że lekarz rodzinny stawiając Panu taką diagnozę, wykluczył możliwe przyczyny somatyczne? W takim wypadku najlepiej udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie na konsultację z psychologiem i /lub lekarzem psychiatrą. Tam dostanie Pan odpowiednie zalecenia. Nerwicę leczy się zwykle psychoterapią, możliwe jest też wspomaganie farmakologiczne.
pozdrawiam
Agnieszka Erbel

Witam,
choć nie da się postawić diagnozy przez internet, objawy, które Pan opisuje mogą być zaburzeniem lękowym (nerwicą). Rzeczywiście tak jest, w zaburzeniach lękowych, że występują zawroty głowy, osłabienie i inne opisane przez Pana objawy. Jeśli lekarz rodzinny wykluczył podłoże somatyczne objawów mogą one mieć podłoże psychiczne.Te zaburzenia da się skutecznie leczyć psychoterapią, niekiedy włącza się leki. Zachęcałabym Pana do odwiedzenia Poradni Zdrowia Psychicznego, tam spotka się Pan ze specjalistą (psychologiem, psychiatrą) i omówi dalsze leczenie.