Jakie są przyczyny tego mrowienia stóp i dłoni?

Mrowienie stóp i dłoni. Mam drżenia mięśni nóg przy schylaniu i przy schodzeniu po schodach, drętwieją mi też stopy i dłonie. Byłem u dwóch neurologów którzy nic złego nie stwierdzili chciałbym też nadmienić że leczę się na nerwicę lękową. Jakie mogą być tego przyczyny?
MĘŻCZYZNA, 54 LAT 4 miesiące temu

Dzień dobry,

nie ma czegoś takiego jak nerwica lękowa (to masło maślane). Nerwica to dawna nazwa zaburzeń lękowych.

Jeżeli neurolodzy wykluczyli problemy organiczne - somatyczne wówczas leczeniem przyczynowym jest psychoterapia.