Jak poradzić sobie ze strachem przed śmiercią bliskich?

Witam mam 18lat i niedawno zmarla moja mama. nie potrafie sie z tym pogodzic. boje sie ze mooj brat i tata umra gdyz pija i pala. nie wiem co mam robic

Dzień Dobry Panu,

Pochylam się nad Pana przeżywaniem, proszę przyjąć ode mnie wyrazy rozumienia i współczucia, z powodu odejścia Pana Mamy.

Doświadczanie i przeżywanie straty jest bardzo trudnym trwającym
procesem, jest odczuwana jako zdarzenie mocno traumatyczne oraz wyjątkowo bolesne.
Opisane przez Pana symptomy mogą być wyrazem reakcji Pana ciała na smutek.

Proszę nie zostawać samemu, proszę wyjść z potrzebą/prośbą o obecność oraz dostępność bliskiej dla Pana Osoby, która (tylko) byłaby dla Pana obecna, jak również przyjmować drobne gesty życzliwości.

W przypadku żałoby, jest potrzeba obecności bliskich Osób, i czasami jest potrzeba pobycia samemu, z powodu spadku energii- wskazane jest by sobie na to pozwalać.
Proszę nie czekać i sięgnąć po potrzebną Panu pomoc
specjalistyczną, kontaktując się z Poradnią Zdrowia Psychicznego
(bez skierowania) celem diagnostyki i leczenia.

Dodatkowo może Pan skontaktować się z bezpłatnym Kryzysowym Telefonem Zaufania, nr 116 123, czynnym codziennie, w godz. 14,00-22.00, gdzie uzyska Pan wskazówki i wsparcie psychologiczne.

Wspieram Pana mentalnie, przesyłając serdeczności,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605