Czy mogło dojść do zarażenia koronawirusem w tych warunkach?
28 marca zostałem przetransportowany do szpitala zakaźnego z podejrzeniem koronawirusa miałem gorączkę kaszel i silny ból pleców. Wynik testu wyszedł negatywny , inne badania tzn mocz krew RTG dobre, po kroplówkach nawadniających i przeciwbólowych wszystkie objawy przeszły 30 marca zostałem wypisany do domu z zaleceniami lekarza do odbycia dwutygodniowej kwarantanny domowej i w razie pojawienia się gorączki duszności i kaszlu mam telefonować. Stąd moje pytanie czy jest możliwość że coś przyniosłem ze sobą ze szpitala byłem na izolatce do łazienki chodziłem w rękawiczkach i maseczce choć raz zaspany wyszedłem do łazienki bez maseczki. Łazienkę miałem na przeciwko izolatki. Po toalecie zawsze dezynfekcja rąk i rękawiczek które wyrzucałem do kosza.

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam, niestety nikt nie będzie w stanie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ, jak Pan pewnie zauważył, tylko specjalistyczne testy są w stanie potwierdzić albo wykluczyć chorobę Covid-19. Zastosowane przez Pana środki ostrożności powinny być wystarczające, pod warunkiem właściwego użycia rękawiczek i maseczki. Jeżeli dodatkowo zostały zachowane procedury w szpitalu, a osoby zajmujące się Panem jako pacjentem były stosownie do sytuacji zabezpieczone, to myślę, że nie powinien Pan martwić się na zapas. Jeśli pobyt w szpitalu w związku z obecną sytuacją jest dla Pana bardzo źródłem stresu zachęcam do przeczytania rozmowy z psychoterapeutą, w której specjalista podpowiada, jak oswoić lęk w tym szczególnym czasie: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-jak-oswoic-lek-strach-w-czasie-epidemii. Proszę trzymać się wytycznych lekarza dotyczących kwarantanny, monitorować stan swojego zdrowia, mierzyć temperaturę ciała i dbać o wzmocnienie odporności po przebytej infekcji. Zachęcam się do zapoznania z krótkim zbiorem zasad przydatnych, by czuć się bezpieczniej w czasach epidemii: https://portal.abczdrowie.pl/dekalog-postepowania-z-koronawirusem-wedlug-who-10-zasad-dzieki-ktorym-mozesz-czuc-sie-bezpiecznie. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.