Czy brak głębokiego oddechu może zagrażać mojemu życiu?

Witam . W sierpniu wykryto u mnie nerwice lekowa. Na dzień dzisiejszy nie mogę wziasc głębokiego oddechu i kontroluje oddech. Czy brak głębokiego oddechu może zagrażać mojemu życiu?

Witam,

płytki, szybki oddech jest spowodowany, zaburzeniem lękowym, powoduje hiperwentylację i pogłębia problem o podłożu psychogennym. Wskazana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna jako forma pomocy i leczenia nerwicy lękowej.

http://www.poradnikzdrowie.pl/psychologia/zrelaksuj-sie/techniki-oddychania-pomagajace-przezwyciezyc-stres_35061.html
https://pulmonologia.mp.pl/lista/99880,glebokie-oddechy

Pozdrawiam serdecznie

Witam!
Nie do końca rozumiem Pani wypowiedź: "w sierpniu wykryto nerwicę lękową" - z jakiego powodu jej nie leczono. Jeżeliby zastosowali odpowiednie leczenie, to prawdopodobnie nie byłoby już dokuczliwych objawów nerwicy, a szczególnie lęku przed głębokim wdechem! Konieczne prawidłowe leczenie zaburzeń nerwicowych!!!
Powodzenia
W. Łuczkowski.