Co z moim oddechem?

Witam, mam kolejne, nurtujące mnie pytanie. Stwierdzono u mnie przepuklinę przełyku. Moim problemem są bardzo płytkie oddechy, tak jakby powietrze mi nie dochodziło do płuc i miało mi zaraz stanąć serce. Dodam, że leczę się na nerwicę lękową. Czy wina leży tych oddechów po stronie przepukliny przełykowej? Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Podawanie przez Panią objawy są dość typowe dla nerwicy lękowej. Natomiast u niektórych pacjentów z przepukliną rozworu przełykowego dochodzi do zarzucania treści żołądkowej do drzewa oskrzelowgo, czego następstwem są objawy przypominające astmę oskrzelową. Wskazana byłaby konsultacja z lekarzem rodzinnym, który na postawie wywiadu i badania lekarskiego ustali przyczynę występujących u Pani dolegliwości.