Uczucie blokady podczas próby wzięcia głębokiego oddechu

Witam, od dłuższego czasu mam problemy z wzięciem pełnego wdechu, tak jakby mnie coś blokowało, czasami muszę ziewnąć żeby uzyskać powietrze, jest to bardzo uciążliwe i czasami aż powoduje u mnie panikę ponieważ boje się ze mogę zemdleć. Czy te objawy są spowodowane nerwicą? Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Tak, to mogą być objawy nerwicowe, lękowe, ale także innych zaburzeń.
Nie jest możliwe postawienie żadnej diagnozy za pośrednictwem Internetu, bez osobistego kontaktu.

Pozdrawiam!