Dlaczego nie mogę wziąć pełnego oddechu?

Witam. Mam pytanie odnośnie co może się dziać z moim ciałem, ponieważ niestety czytając internet to mogę mieć chyba wszystkie schorzenia świata... Od jakiegoś pół roku moje wszystkie objawy przybrały na sile, są następujące : - ciężki, wzdęty brzuch - ból, klucie w mostku (wcześniej był rozgrywający, gniotacy, teraz samo klucie) - uczucie osłabienia -zawroty głowy -przyspieszone bicie serca (zawsze rano i często w późniejsze południe) -okropnie pesymistyczne podejście do wszystkiego (kiedyś tak nie było) -ciśnieniomierz który posiadam z syntezatorem mowy ciągle pokazuje zaburzenia rytmu serca, lecz kardiolog po ekg wykluczył ta możliwość -często też mam ataki suchego kaszlu i duszność. Coś na zasadzie, że nie mogę wziąć pełnego wdechu -często miękkie nogi -czasem, choć rzadziej mrowienia ust i stóp -piszczenie w uszach i szumy -w miarę systematyczne bóle głowy Byłem u neurologa który wykluczył jakąś ciężka chorobę, kardiolog wskazał szmer na sercu, który jest nie groźny. Sam już nie wiem co o tym myśleć i jakie badania jeszcze wykonać.

Witam Pana, objawy, które Pan opisuje mogą wskazywać na nerwicę lękową. Do najczęstszych objawów somatycznych nerwicy lękowej należą: bóle o różnej lokalizacji (bóle głowy, kręgosłupa, żołądka, serca, mięśni), zawroty głowy, kołatanie serca, drżenie kończyn, ucisk w gardle, uczucie duszności, płytki oddech, suchość w ustach, nagłe uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się, bóle brzucha, zaburzenia zmysłów, biegunki, wymioty, zaburzenia snu i czynności seksualnych. Mogą one pojawiać się w sytuacjach silnego stresu lub występować przewlekle. Zastanawiam się od jak dawna towarzyszą Panu te objawy oraz w jakim momencie życia się pojawiły.
Objawy, które Pan wymienił są również charakterystyczne dla problemów z tarczycą. Dlatego też radziła bym wybrać się do internisty/endokrynologa by przepisał skierowanie na podstawowe badania w tym TSH, opcjonalnie FT3, FT4. Jeśli wyniki badań diagnostycznych wyjdą poprawne, sugerowała bym wizytę u psychologa/psychoterpauty gdyż może to rzeczywiście być nerwica lękowa. Przy leczeniu silnych objawów stosuje się także leczenie farmakologiczne lecz proszę pamiętać, że to jedynie redukuje objawy i nie wyleczy przyczyn takiego stanu. Pozdrawiam oraz życzę wiele wewnętrznego spokoju i zdrowia :)