Dlaczego nie mogę wziąć pełnego oddechu?

Witam. Mam pytanie odnośnie co może się dziać z moim ciałem, ponieważ niestety czytając internet to mogę mieć chyba wszystkie schorzenia świata... Od jakiegoś pół roku moje wszystkie objawy przybrały na sile, są następujące : - ciężki, wzdęty brzuch - ból, klucie w mostku (wcześniej był rozgrywający, gniotacy, teraz samo klucie) - uczucie osłabienia -zawroty głowy -przyspieszone bicie serca (zawsze rano i często w późniejsze południe) -okropnie pesymistyczne podejście do wszystkiego (kiedyś tak nie było) -ciśnieniomierz który posiadam z syntezatorem mowy ciągle pokazuje zaburzenia rytmu serca, lecz kardiolog po ekg wykluczył ta możliwość -często też mam ataki suchego kaszlu i duszność. Coś na zasadzie, że nie mogę wziąć pełnego wdechu -często miękkie nogi -czasem, choć rzadziej mrowienia ust i stóp -piszczenie w uszach i szumy -w miarę systematyczne bóle głowy Byłem u neurologa który wykluczył jakąś ciężka chorobę, kardiolog wskazał szmer na sercu, który jest nie groźny. Sam już nie wiem co o tym myśleć i jakie badania jeszcze wykonać.
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Czynniki ryzyka choroby niedokrwiennej

Do zawału mięśnia sercowego może doprowadzić m.in. nieleczona choroba niedokrwienna serca. Prof. dr hab. Wojciech Drygas opowiada o czynnikach ryzyka wystąpienia tego schorzenia.

Witam Pana, objawy, które Pan opisuje mogą wskazywać na nerwicę lękową. Do najczęstszych objawów somatycznych nerwicy lękowej należą: bóle o różnej lokalizacji (bóle głowy, kręgosłupa, żołądka, serca, mięśni), zawroty głowy, kołatanie serca, drżenie kończyn, ucisk w gardle, uczucie duszności, płytki oddech, suchość w ustach, nagłe uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się, bóle brzucha, zaburzenia zmysłów, biegunki, wymioty, zaburzenia snu i czynności seksualnych. Mogą one pojawiać się w sytuacjach silnego stresu lub występować przewlekle. Zastanawiam się od jak dawna towarzyszą Panu te objawy oraz w jakim momencie życia się pojawiły.
Objawy, które Pan wymienił są również charakterystyczne dla problemów z tarczycą. Dlatego też radziła bym wybrać się do internisty/endokrynologa by przepisał skierowanie na podstawowe badania w tym TSH, opcjonalnie FT3, FT4. Jeśli wyniki badań diagnostycznych wyjdą poprawne, sugerowała bym wizytę u psychologa/psychoterpauty gdyż może to rzeczywiście być nerwica lękowa. Przy leczeniu silnych objawów stosuje się także leczenie farmakologiczne lecz proszę pamiętać, że to jedynie redukuje objawy i nie wyleczy przyczyn takiego stanu. Pozdrawiam oraz życzę wiele wewnętrznego spokoju i zdrowia :)

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty