Dlaczego mam to uczucie ciężkiego oddechu?

Witam, od kilku dni mam ciągle uczucie ciężkiego oddychania jakby cały czas było mi duszno. Mam nerwice i stany lękowe, i wychodzę na dwór by tylko wyjść z psem. Od kilku dni również Dodatkowo czuje jakby serce mi dziwnie biło i czuje takie mocniejsze jednorazowe uderzenie serca jakby w gardle. Co to może być? Czy to przez niedotlenienie i nerwice? Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam! Przedstawiony przez Panią obraz dolegliwości może odpowiadać książkowemu modelowi zaburzeń nerwicowych. Wskazane porządne badanie i w miarę jednoznaczne rozpoznanie. Korespondencyjnie nie należy nikogo diagnozować. Wspomniała Pani o swojej nerwicy - zajmujący się nią terapeuta powinien uwzględnić ew. eskalację i modyfikację objawów, i dostosować do tych zmian swoją strategię terapeutyczną. Przypominam, że przyjmowanie leków w zaburzeniach emocjonalnych jest jedynie leczeniem objawowym i bez odpowiednio dobranych oddziaływań poza farmakologicznych, nie zmniejsza zagrożenia recydywą. Powodzenia W. Łuczkowski.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wspomniane przez Panią objawy mogą być oznaką nasilenia zaburzenia psychicznych.

Zalecamy, aby udała się Pani do dobrego psychoterapeuty, który będzie w stanie rozpocząć odpowiednie leczenie. Sama farmakoterapia nie zawsze wystarcza. Owszem pomaga uspokoić niektóre symptomy stanów lękowych i nerwicy, jednak nie zawsze rozwiązuje sedno problemu. Dobry psychoterapeuta będzie potrafił znaleźć źródło zaburzeń i za pomocą terapii pomoże Pani poradzić sobie z problemami.

Dla pewności powinna Pani także udać się do kardiologa, który zbada, czy z sercem jest wszystko w porządku. Służy temu badanie EKG lub Holter.

W wolnej chwili może się Pani zapoznać z naszym artykułem dotyczącym zaburzeń nerwowych:

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-nerwicowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.