Czy objawy ze strony żołądka są spowodowane nerwicą?

Witam, od 3 miesięcy mam problem z żołądkiem mianowicie, mam uczucie jakby powietrza które by przechodziło do serca i czuje przy tym nieprzyjemne uczucie jakby mocniejsze uderzenie serca i jakby serce wracało do normalnego rytmu z początku były to mocniejsze uderzenia ale od jakiegoś czasie się zmniejszyły najczęściej mam takie uczucie przy schylaniu się albo przy stresie się nasila i wtedy czuje tez wzdęcie brzucha i kluskę w gardle, często tez mam takie odbijanie się powietezem , ,biorę magnez ale średnio pomaga. dodam ze leczę się na nerwice lekowa od 6 dni, byłem u lekarza miałem wykonane podstawowe badania, ekg oraz morfologię wszystko wyszło dobrze po rozmowie ze mną pani doktor stwierdziła zaburzenia nerwicowe. Dostałem tabletki na jelita które ledwo co pomagają wiec moje pytanie czy to faktycznie może być przez nerwice ?

Witam! Przedstawione przez Pana objawy "książkowo" pasują do zaburzeń nerwicowych. Pomiędzy sercem, żołądkiem i płucami nie ma komunikacji powietrznej. Konieczne jest skorygowanie leczenia, po sześciodniowej "kuracji" nie można się spodziewać efektów. Podstawowym leczeniem w zaburzeniach nerwicowych jest odpowiednio dobrana psychoterapia (leczenie przyczynowe), często ze wsparciem lekami przeciwlękowymi (SSRI lub SNRI - leczenie objawowe), jednak leki te zaczynają działać po 2-4 tygodniach ich stosowania, czasem jeszcze później - zależy to od wrażliwości osobniczej. Objawy nerwicowe mogą się pojawiać w różnych, w naszym przekonaniu, ważnych narządach, np. sercu, przewodzie pokarmowym, płucach i innych - od tego dawniej nazywano typy nerwic, dzisiaj wiemy, że to się często zmienia. Leczenie praktycznie jest wręcz identyczne. Nie można także wykluczyć nawrotów, szczególnie jeżeli zaniechamy stosowania psychoterapii. Powodzenia W. Łuczkowski.