Brak akceptacji i poczucie odrzucenia a objawy nerwicy histerycznej

Witam, ostatnio natrafiłam na artykuł dot. nerwicy histerycznej, 3 lata temu zdiagnozowano u mnie nerwicę lękową, ale pomimo wielu starań, leków, psychoterapii, hipnozy, boenergioterapii i innych nie jestem wstanie sobie poradzić, powiem że problem się zaostrza i nie jestem wstanie wyjść z domu nawet do sklepu. To co udało mi się (i to dzięki rozmowie z osobą 3), to że moim głównym problemem jest brak akceptacji i poczucie odrzucenia. Czy mogą to być objawy nerwicy histerycznej i jak ją leczyć.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Brak akceptacji oraz poczucie odrzucenia mogą być przyczynami zaburzenia nerwicowego, a nie jego objawami. Do głównych objawów nerwicy histerycznej zalicza się wyobrażenia oraz wmawianie sobie chorób, niekontrolowaną emocjonalność oraz zaburzenia wegetatywne (charakterystyczne także dla innych zaburzeń nerwicowych).
Podstawową metodą leczenia jest psychoterapia.
Więcej na ten temat przeczytasz pod linkiem Nerwica histeryczna
Pozdrawiam

Rozumiem, ze nadal potrzebna jest pomoc fachowa i leczenie. I dalsza praca nad sobą. Zachęcam do uzbrojenia się w cierpliwość. Diagnoza i psychoterapia (nie wiem ile trwała i co przyniosła) być może nie jest na ten moment procesem zamkniętym. Być może tez w grę wchodzą tu zaburzenia osobowości jednak trudno coś jednoznacznie określić po tak krótkim opisie. Jeśli jednak - z jakiegoś powodu- taka diagnoza (nerwicy lekowej) się pojawiła, warto jej zaufać i kontynuować leczenie.