Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to jest nerwica wegetatywna?

Witam. Neurolog stwierdził u mnie nerwice wegetatywna. Choć ciągle mam przekonanie ze to coś innego. Nie żyje w stresie i nie przeżyłam żadnej traumy. Czy jeżeli przepisany lek działa na większość objawów (typu zawroty głowy,brak siły życiowej,derealizacja(wszystkie wyniki wzorcowe mam.)to mogę to uważać jako potwierdzenie tej nerwicy?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Witam, naturalnie nie diagnozujemy tutaj opisów.
Jednak jeżeli psychiatra postawił taką diagnozę
to pewenie jest to zaburzenie nerwicowe pod postacią somatyczną czyli nerwica wegetatywna. Szczególnie, że medykamenty pomagaję.
Jednak derealizacja nie jest symptomem tego zaburzenia.
Poza tym warto wesprzeć się przy leczeniu farmakologicznym psychoterapią aby łatwiej było odstawiś po pewnym czasie leki.
Pozdrawiam

Psychoterapeuta, psychosomatyk, coach, hipnoterapeuta i trener mentalny.
0

Proszę Pani,
trudno podważać diagnozę lekarza,tym bardziej,że objawy wegetatywne są właśnie tym "skutecznym zastępcą" dla objawów psychicznych.I z tego powodu nie przezywa się ani lęku,ani innych niepokojów,bo bierze je na siebie ktoś,kto się "zna".Lekarz,rodzic,opiekun.Może więc pani podjąć psychoterapię w miejsce tabletek,ale jest to leczenie dłuższe i wymaga motywacji od pacjenta,by chciał wejrzeć we własne problemy sam.I sam spróbował swych sił.
Pozdrawiam i zachęcam do refleksji.

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy