Objawy nerwicy wegetatywnej

Nerwica wegetatywna Czy wysokie ciśnienie ,silne bicie serca ,silne drżenie ciała,mdłości to nerwia wegetatywna.Przed tym napadem robi mi się bardzo dziwnie,odczuwam mdłości,ucisk tyłu głowy,mam wysokie ciśnienie 180/110,

Witam serdecznie,
Tak, to mogą być objawy zaburzenia nerwicowego. Jednak zawsze w pierwszej kolejności należy wykluczyć przyczyny somatyczne.
Pozdrawiam

Witam,
Przy takich objawach z całą pewnością konieczna byłaby konsultacja lekarska, być może także dodatkowe badania. Oczywiście przy nerwicach mogą występować objawy somatyczne takie jak kołatanie serca, jednak konieczne jest wykluczenie czynnika fizjologicznego. W pierwszej kolejności zalecałabym konsultacje lekarską, jesli lekarz wykluczy czynniki somatyczne można zastanawiać się nad podłożem psychologicznym dolegliwości. Dość istotne jest także, to czy te problemy ma Pani od dawna, czy pojawiły się niedawno, czy w związku z jakimiś ważnymi zdarzeniami w życiu? Czy przeżywa Pani jakies problemy, odczuwa dyskomfort psychiczny? Stres i sposób jego przeżywania oddziaływuje na cały organizm, może być przyczyną chorób somatycznych oraz dolegliwości psychologicznych, a może być i tak, że jego konsekwencje będą miały wpływ na obie sfery.
Jeśli konsultacja lekarska wykaże, że nie ma Pani dolegliwości somatycznych, może się Pani zgłosić do lekarza psychiatry bądź do pschologa. Istnieja skuteczne terapie zaburzeń lękowych. Także na szpitalnych dziennych oddziałach psychiatrycznych istnieją odpowiednie formy leczenia zaburzeń lękowych, najczęściej zapewniaja psychoterapię i opiekę lekarza.

Diagnostyka w tej sytuacji wyglądałaby tak, ze najpierw należałoby wykluczyć przyczyny somatyczne- czyli zalecana byłaby konsultacja lekarska oraz badania- a gdyby nic nie wykazały zalecany byłby kontakt z lekarzem psychiatra i psychoterapeutą, bo faktycznie objawy wskazywałyby wówczas na nerwicę.
Nic Pani nie pisze wprawdzie o innych objawach, myślach towarzyszącym objawom, i poprzedzającym je, Pani sytuacji życiowej, czasie trwania objawów, sytuacjach w jakich się najczęściej pojawiają, pierwszym pojawieniu się itp, a są to pytania bardzo ważne w diagnostyce nerwicy. Zachęcam do dalszych konsultacji i poszukiwań.

Proszę w trybie pilnym skonsultować się z lekarzem, który powinien zlecić dodatkowe badania i konsultacje. W takim stanie jakakolwiek psychoterapia może być wyłącznie dodatkiem do leczenia podstawowego.