Czy objawy nerwicy mogą występować przez cały dzień?

Witam czy objawy nerwicy mogą towarzyszyć od obudzenia sie do zaśnięcia przez cały dzień?? U mnie od 2 tygodni utrzymuje się dusznosc ucisk w klatce i uczucie zatkania . Mam wrażenie że nie mam siły oddychac ze kazdy oddech mnie meczy . Mam 20 lat jestem kobietą od 3 lat pale papierosy . Miałam spirometrie rtg klatki i brzucha usg serca brzucha i szyi ,Morfologie tsh lipidogram próby wątrobowe gazometrie wszystko jest okey . A mnie caly czas trzyma . Czy to naprawdę nerwica ?

Dzień dobry,
Doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychiatry, który postawi diagnozę i dobierze metody leczenia. Objawy nerwicy mogą występować przez cały dzień i przy zaburzeniach lękowych częste są objawy fizyczne np. takie jak u Pani. Oczywiście nie mogę wykluczyć choroby somatycznej i dlatego warto porozmawiać o tym z lekarzem psychiatrą. Mam nadzieję, że wszystko wkrótce się wyjaśni.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/

Dzień dobry, pierwszeństwo przed zdiagnozowaniem nerwicy ma zawsze diagnoza dolegliwości somatycznych. Jednak jeśli badania lekarskie nie wskazały na żadne choroby somatyczne można przypuszczać, że są to objawy nerwicowe. Ucisk w klatce piersiowej i utrzymujące się napięcie mogą być m. in. objawami nerwicy. Nie napisała Pani czy korzystała Pani z porady lekarza psychiatry? Z tego co Pani pisze objawy utrzymują się w dzień. Czy to oznacza, że ustępują w nocy i wtedy tych dolegliwości nie ma? Z czym to może być związane? Jak wyjaśniają to lekarze, że w nocy dolegliwości ustępują? Oczywiście warto siebie obserwować, być uważnym na swoje ciało i wykonać badania lekarskie, szczególnie gdy coś budzi wątpliwości. Jeśli jednak byłyby w Pani ciągłe obawy i potrzeba by te badania znów powtarzać, może to dać do myślenia, że to jednak wynik objawów nerwicowych. A wtedy takie są zalecenia by podjąć jednocześnie kontakt z lekarzem psychiatrą w celu ustalenia leczenia farmakologicznego oraz z psychoterapeutą- rozpocząć psychoterapię.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią,
Aby kompetentnie odpowiedzieć na Pani pytanie,
musiałabym przeprowadzić z Panią wnikliwy wywiad
by zbadać okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Jeżeli wyniki badań są w porządku, to znaczy że Pani
dolegliwości są natury psychologicznej.
Możliwe, że ich źródłem jest stres, przeżywane emocje,
przykre doświadczenia z przeszłości, zaburzenia nerwicowe…
Objawy, które Pani opisuje, w tym lęk o własne zdrowie,
wskazują na zaburzenia nerwicowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby jak najprędzej rozpoczęła Pani leczenie,
psychoterapię, gdyż objawy mogą się nasilać i mogą prowadzić
do pogarszania się samopoczucia psychicznego i fizycznego.
Aby skutecznie Pani pomóc, należy dotrzeć do źródła problemu,
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam do konsultacji z psychologiem
lub psychoterapeutą w celu zdiagnozowania Pani problemu
i wdrożenia odpowiedniej formy terapii.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl