Czy mam objawy nerwicy i do jakiego lekarza się udać?

Witam, Mam problem ponieważ od dłuższego wydaje mi się, że mogę cierpieć na nerwicę. Jednak nie wiem do jakiego lekarza się udać . Czy powinnam skonsultować się z lekarzem rodzinnym, czy racze udać się do psychologa ? Od pewnego czasu czuje lęk. Ciągle mam przeczucie, że coś złego się wydarzy. Czuje przy tym ucisk w żołądku i przełyku. Jest mi nie dobrze i nie mogę się na niczym skupić . Bardzo często płacze, mam wahania nastroju . Zwróciłam również uwagę na to, że gdy zaczyna się ten stan zaczynam drgać nogą lub ręką i nie potrafię z nikim rozmawiać . Czy to mogą być objawy nerwicy ?

Witam!
Najpierw lekarz pierwszego kontaktu: zbada fizykalnie zleci wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych, z poziomami cukru, TSH, elektrolitów, hormonów płciowych i inne. W zależności od uzyskanych wyników zaproponuje dalsze postępowanie. To co Pani opisała wskazuje na zaburzenia emocjonalne i powinno być leczone przez psychoterapeutę (psychiatra, psycholog). Sprostowanie psycholog nie jest lekarzem i na sprawach psychofarmakologii zna się raczej "średnio".
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Witam, proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu, aby ten ocenił Pani stan zdrowia od strony biologicznej- możłiwe że skieruje Panią do neurologa (zbadanie przyczyn drgania nóg i rąk). Proszę także zbadać hormony (wahania nastrojów). Wizyta u psychiatry pozowli ocienić na ile Pani objawy wymagają leczenia farmakologicznego i psychoterapeutycznego.
Pozdrawiam

Witam Panią
Pani objawy mogą sugerować zaburzenia nerwicowe.
które często przyczyniają się do odczuwania różnych
nieprzyjemnych objawów psychicznych i somatycznych.
Zaburzenia nerwicowe bardzo często przyczyniają się też
do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Warto też przeprowadzić
Niezmiernie ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pani rozpoczęła
leczenie, psychoterapię.
Zachęcam Panią do konsultacji z psychoterapeutą.
Terapeuta pomoże Pani zrozumieć psychiczne konflikty
powstałe na przestrzeni życia, które przyczyniły się
do powstania opisanych przez Panią zaburzeń
oraz odzyskać równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam Panią
Pani objawy mogą sugerować zaburzenia nerwicowe.
które często przyczyniają się do odczuwania różnych
nieprzyjemnych objawów psychicznych i somatycznych.
Zaburzenia nerwicowe bardzo często przyczyniają się też
do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Warto też przeprowadzić
Niezmiernie ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pani rozpoczęła
leczenie, psychoterapię.
Zachęcam Panią do konsultacji z psychoterapeutą.
Terapeuta pomoże Pani zrozumieć psychiczne konflikty
powstałe na przestrzeni życia, które przyczyniły się
do powstania opisanych przez Panią zaburzeń
oraz odzyskać równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl