Czy objawy ze strony brzucha są spowodowane nerwicą?

Od paru dni źle się czuję, najpierw było mi niedobre do tego stopnia że zmuszałam się by jeść sucharki ale wymiotów nie bylo, potem bolał mnie prawy dół biodrowy i prawe biodro od strony brzucha i pleców, a na następny dzień doszła biegunka wodnista żółta. Cierpię rzekomo na IBS i SIBO. Zazwyczaj mam zaparcia a teraz to. Nie wiem co mi jest. Boli mnie praktycznie cały brzuch od żeber po podbrzusze i plecy na wysokości żeber. Mam przepukline kręgów th7 th8, wypadanie płatka zastawki mitralnej, stąd też czasem ucisk w klatce piersiowej. Co mi dolega? Lekarze twierdzą że mam nerwicę.

Witam Panią,
Nie napisała Pani jak funkcjonuje Pani w sferze
psychologicznej.
Jeżeli lekarze stwierdzili u Pani zaburzenia nerwicowe,
to one mogą powodować dolegliwości, które Pani opisuje.
Zaburzenia nerwicowe bardzo często przyczyniają się
do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych,
również takich jak zawroty głowy czy poczucie mdłości,
dolegliwości żołądkowe, wszelkie nerwobóle
Postawioną diagnozę można potwierdzić lub wykluczyć
tylko podczas osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie
i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Niezmiernie ważne jest też, aby podjęła Pani leczenie,
zaburzeń nerwicowych, gdyż objawy będą się nasilać
i mogą prowadzić do pogarszania się stanu zdrowia psychicznego
i fizycznego.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe
i ich konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich somatycznymi
konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani spokój i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl