Jak opanować nerwicę histeryczną?

Mam nerwice histeryczną, ostatnio z nie wiadomych przyczyn potrafie wybuchnąć płaczem nie znając powodu, mam silne bóle brzucha w okolicy jajników, często gorączkuje, mam napady drgawek i co chwila jestem głodna. Nie jest to spowodowane miesiączką ponieważ dzieje się tak po niej jak i przed nią bez przerwy. Nie umiem sobie również radzić z nerwami. Co mam o tym myśleć?

Witam,
Aby uzyskać równowagą psychiczną należy skorzystać z pomocy psychoterapeuty/ bądź jeśli jest Pani w trakcie to kontynuować terapię, dzieląc się objawami z terapeutą.
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Witam Panią
Mimo tego, że przy nerwicy histerycznej przeważają objawy
somatyczne, to i tak pozostaje ona nadal nerwicą, a jej uciążliwe
objawy są skargą Pani cierpiącej duszy
Niezmiernie ważne jest, aby podjęła Pani leczenie nerwicy,
psychoterapię, gdyż objawy będą się nasilać i mogą prowadzić
do pogarszania się stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.
Mogą też pojawić się inne zaburzenia.
Aby Pani pomóc, należałoby wnikliwie przyjrzeć się
różnym sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani
życia oraz uczuciom i emocjom, które nadal im towarzyszą.
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami nerwicy histerycznej oraz jej konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam
Najlepiej skonsultować te objawy z lekarzem i rozpocząć regularną psychoterapię, która pomoże je zniwelować. Pomoc odnajdzie Pani w gabinecie psychiatrycznym i psychologicznym. Leczenie farmakologiczne pomaga opanować objawy nerwicy, jednak w większości przypadków nie leczy przyczyn nerwicy, z którymi poradzi sobie psychoterapia pacjenta.
Pozdrawiam ciepło