Inne metody leczenia nerwicy

Ja mam takie pytanie, jak sobie radzic z nerwica nie lykaja zadnych proszkow. kiedy zostaje sama w domu mama ataki, dusze sie jest mi slabo stoje i mysle ze zaraz upadne tak kreci mi sie w glowie, sciska mnie caly brzuch, ostatnio zabralo mnie pogotowie trzeslam sie jak szalona, czy to mozliwe ze moge miec nerwice?mam 25 lat.

Psychologia

Jeśli chce Pani poradzić sobie z doskwierającymi Pani podczas ataków objawami to polecam skonsultować się z terapeutą poznawczo-behawioralnym, jeśli to nie zapobiegnie nawracającym atakom warto popracować nad przyczyną problemów z lękiem u terapeuty psychodynamicznego. Prawdopodobnie jednego i drugiego znajdzie Pani w poradni zdrowia psychicznego lub przychodni lekarskiej.

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Rzeczywiście wygląda to na objawy nerwicy. Takie napady biorą się z trudnych, niepoukładanych emocji.
Kiedy brzuch nie może czegoś strawić, zaczyna uruchamiać specjalne, niezbyt przyjemne procedury. Podobnie jest z psychiką - jeżeli psychika nie może czegoś ogarnąć, produkuje różne objawy, żeby pozbyć się napięcia. To "taka emocjonalna wysypka".
Żeby dowiedzieć się jakie to emocje i poukładać je na nowo, polecam wybrać się na psychoterapię.
Może również zainteresuje Panią metoda, którą często stosuję z pacjentami, a można jej również używać samodzielnie.
http://www.psycholog-katowice.com/jak-pracuje/eft/

Przede wszystkim należy udać się do specjalisty w celu zdiagnozowania nerwicy. Proponuję w pierwszej kolejności udać się do psychoterapeuty lub socjoterapeuty w celu otrzymania diagnozy. Nerwica to dość ciężka choroba o podłożu psychicznym z silnym oddziaływaniem fizycznym.

Większość przypadków leczy się przy pomocy farmakologii i wtedy będzie potrzebna pomoc psychiatry a terapia stanie się jedynie formą leku wspomagającego.

Jeśli chodzi o pytanie czy ma Pani nerwicę - trudno stwierdzić po analizie jednego przypadku. Może to być również problem na tle osobowościowym - problem przypadku.

Dzień dobry. Pani objawy wskazują na nerwicowe podłoże lęku i bardzo ważne jest aby zlokalizować podłoże tego lęku. Nie da się tego zrobić samemu. Zalecam udać się na konsultację do psychoterapeuty, który zdiagnozuje Pani problem i zaleci dalsze kroki. Jeżeli stwierdzi że Pani problemy mają charakter nerwicowy, prawdopodobnie skieruje Panią do lekarza psychiatry aby rozpocząć farmakoterapię oraz zaproponuje psychoterapię. Pozdrawiam.

Witam Panią
Czy to nerwica? Bardzo możliwe, jednak rzetelną diagnozę
można postawić tylko podczas osobistej konsultacji,
po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Nie można jednak tego zaniedbać, gdyż objawy
będą się nasilać.
Zachęcam Panią do psychoterapii,
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno
z objawami jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych
oraz ich konsekwencjami.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam serdecznie,

Opisywane dolegliwości muszą być bardzo dokuczliwe. Zachęcam do skorzystania z pomocy psychoterapeuty. Podczas spotkań będzie miała Pani okazję popracować nad swoimi trudnościami bez zażywania leków (chyba, że terapeuta uzna konsultację z psychiatrą za konieczną).

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA