Nerwica natręctw i depresja

Chorował na nerwicę natręctw i depresję.Miałem lęki przed ostrymi przedmiotami (noże), które chowałem do zamykanej szafy,nałogowo też mierzyłem tętno (lęk, że serce przestanie bić).Od 1,5 roku natomiast objawy nerwicy wróciły i mają charakter nałogowej masturbacji (3-4 r. dziennie), bo wmówiłem sobie, że jestem impotentem i sprawdzam czy tak jest, a poza tym redukuje to lęk. Mam 37 lat, jestem po rozwodzie.Masturbuje się nawet w pracy w toalecie czuję przymus.Gdzie mogę zgłosić się z tym problem
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Problem najlepiej zgłosić do psychoterapeuty oraz psychiatry. Ten pierwszy zaleci terapię, podczas której będzie można zbadać jakie jest podłoże nerwicy a psychiatra przepisze odpowiednie leki. Połączenie psychoterapii z farmakoterapią powinno przynieść dobre rezultaty.

Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Depresja, nerwica, nerwica natręctw, czy może wszytko na raz?

Od chyba dwóch lat mam w domu, że tak powiem, Sajgon – ojczym, nowy członek naszej rodziny, całkowita zmiana sposobu życia. To wszystko przyczyniło się do mojej zmiany, ale na o wiele gorsze. Ciągle jestemzestresowana, jestem zestresowana byle czym, np. rozmową z kimkolwiek, mam natrętne myśli, które nie pozwalają mi odpocząć nawet gdy jestem sama, chciałabym odpocząć od samej siebie. Boję się tego, że wszyscy mnie oceniają przez co stałam się wstydliwa i jakakolwiek publiczna wypowiedź lub rozmowa sprawia, że moje serce zaczyna bardzo szybko bić i nie mogę złapać oddechu, przez co zaczynam się dusić - to bardzo dla mnie kłopotliwe zważając na to, że zawsze byłam bardzo pewna siebie i na ogół jestem osobą otwartą, duszą towarzystwa, tzn. byłam - teraz mam przed sobą blokadę, blokadę, której nie potrafię sama zwalczyć. Mam myśli samobójcze, z dnia na dzień jest coraz gorzej – jejku, jaka ja byłam jeszcze dwa lata szczęśliwa, nie wiem co się ze mną stało, nie wiem. Cały czas żyję przeszłością, tym jak kiedyś było dobrze, nie potrafię zacząć żyć tu i teraz.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Zmiany w naszym życiu wywołują często niepokój związany z tym jak to teraz będzie. Pojawienie się nowej osoby w rodzinie, która ma zająć miejsce po ojcu jest bez wątpienia sytuacją stresującą. Proponowałabym, aby o swoich emocjach porozmawiała Pani z mamą, ważne, aby miała Pani jej wsparcie.
Może Pani również udać się do psychologa, aby zastanowić się razem z nim, czego tak naprawdę się Pani obawia. Ważne, aby zdawać sobie sprawę z tego co zmiany powodują, wówczas będzie mogła Pani pracować nad swoim zachowaniem i emocjami.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Podejrzenie depresji lub nerwicy natręctw

Mam problem. Podejrzewam, że moge mieć depresje lub nerwice natręctw. Boje się pójść do psychologia. W mojej okolicy działa poradnia psychologiczno-pedagogiczna, ale nie mam jeszcze 18-nastu lat, więc musze tam pójść z opiekunem prawnym. Niechce nikogo martwić zanim jeszcze nie dowiem się co się dzieje. za cztery miesiące będe miała 18-nastke. Czy moge do tego czasu zaczekać i spróbować sama małymi kroczkami dochodzić do celu. Za cztery miesiące zgłosiłabym sie oczywiście do psychologa.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Żeby rozpocząć terapię, która będzie skuteczna, najpierw potrzeba postawić diagnozę. Ważne jest to, czego Pani doświadcza, co Pani przeżywa, ale także szerszy kontekst (Pani sytuacja osobista, przeszłe doświadczenia, relacje z ludźmi itd.). Dlatego wizyta u psychologa bądź psychotetapeuty jest ważna. Nie chodzi tylko o wizytę diagnostyczną (tzw . konsultacje), ale także o podjęcie terapii, jeżeli taka będzie zalecana.)

0

Dzień dobry,

Jeżeli nie chcesz informować "opiekunów prawnych" o twoich problemach, to namawiam na wizytę w Poradni Zdrowia Psychicznego wraz z osiągnięciem pełnoletności (zamiast poradni psych.-pedagogicznej).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty