Nerwica natręctw i bezsenność

Witam serdecznie.Mam duży problem.Mianowicie choruję na nerwicę natręctw , bezsenność i somnifobie oraz związane z nerwicą lęki , które nie dają mi spać.Mogę nie spać nawet 7 dni pod rząd .Biorę lek perazynę przeciw natręctwom , pomaga w pewnym stopniu , ale powoduje okropne zaparcia i wzrost wagi.Brałam już wiele leków , które na mnie nie działają.Jak żyć?Jestem zarejestrowana w urzędzie pracy a nie nadaję się do pracy.Nie chce renty socjalnej.Pochodzę ze wsi i wszyscy się dowiedzą o chorobie.

Witam,

Leczenie opisywanych przez Panią trudności często polega na połączeniu psychoterapii i farmakoterapii. Psychoterapię prowadzi psychoterapeuta, a farmakoterapię (leki) prowadzi lekarz psychiatra. Zachęcam by, jeśli jeszcze Pani tego nie zrobiła, wyznaczyła wizytę u wyżej wymienionych specjalistów i podjęła leczenie według zaleceń opartych o diagnozę trudności. Rozumiem obawy związane z stereotypami obecnymi czasem w małych społecznościach, ale z drugiej strony... trudno by tak słono "płaciła" Pani za nie swoim zdrowiem.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Mogę jedynie sobie wyobrazić jak trudne chwile przechodzi Pani aktualnie w swoim życiu. Bezsenność, natręctwa, fobia mogą bardzo skutecznie przekreślić szanse na normalne funkcjonowanie, ale jednocześnie istnieje kilka sposobów, dzięki którym łatwo jest je wyleczyć. Idealnym rozwiązaniem jest psychoterapia, najlepiej w nurcie poznawczo-behawioralnym lub integracyjnym połączona z farmakoterapią, jeśli jest taka konieczność. Korzysta wtedy Pani z pomocy dwóch specjalistów: psychoterapeuty oraz psychiatry. Wyniki takiego leczenia są bardzo obiecujące.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter
http://michalpyter.com