Jak samemu poradzić sobie z nerwicą natręctw?

Jak samemu poradzić sb z nerwicą natręctw? U mnie to polega na powtarzaniu słów i zdań, ponieważ mój umysł chce mi wmówić że czegoś nie powiedziałam albo że powiedziałam inne słowo niż w rzeczywistosci. A zdania ktoś wypowiedzial mój umysł również próbują przekręcić i to na moja niekorzyść. Mogę zapamiętać dosłownie kazde słowo, zamiast po prostu je Zapominać ..doszukuje się drugiego dna oraz o wiele Za dużą wagę przykładam do słów. Jak samemu sb z tym poradzić?

Witam,
A po co radzić sobie samej :)?Jeśli można łatwiej, szybciej i sprawniej, Z nerwicą natręctw najlepiej poradzić sobie z pomocą psychoterapeuty i często psychiatry (są niektóre leki bardzo pomocne w leczeniu tego zaburzenia, ale to po konsultacji lekarz decyduje, czy je Pani zapisać).
Wyobrażam sobie, jak te objawy muszą utrudniać Pani codzienne funkcjonowanie i relacje z ludźmi. Radzenie sobie z takimi natręctwami jest złożonym procesem, który powierzyłabym specjaliście. Może Pani przyjrzeć się, czy analizowanie wypowiedzi ma jakiś związek z Pani samooceną? Czasem trudności mają głębsze podłoże i tutaj również polecam psychoterapię. Pozdrawiam.

Z nerwicą natręctw ciężko jest sobie samemu poradzić. A to dlatego, że najczęściej ma podłoże związane z rzeczami, których możemy nie być do końca świadomi. Dlatego najlepszym wyjściem jest omówienie tego z terapeutą i skorzystanie z psychoterapii. W przypadku nerwicy natręctw przynosi bardzo dobre rezultaty, często w krótkim czasie.

Pozdrawiam serdecznie.