Czy lęki i smutek może być spowodowany nerwicą?

Od jakiegos czasu borykam sie z dziwnymi lekami i smutkiem, mam mocne wahania nastroju i zastanawiam sie czy jest to wina hormonow czy depresja/nerwica poniewaz w dziecinstwie przezylam rozwod rodzicow, jestem infrowertyczka, ktora duzo sie stresuje, ma stresujaca prace i duzo w sobie dusi. Jestem mloda, od kiedy zaczelam pracowac w obecnej pracy nasilily mi sie leki, niesmialosc, nerwy, problemy z snem, kiedys trzesly mi sie rece i pocilam sie szybko ale, zauwazylam ze to sie w miare unormowalo. Czy to moze miec podloze nerwicy?

Witam, wszystko co Pani opisuje, wskazuje, że potrzebuje Pani pomocy. Musi być Pani bardzo ciężko doświadczać tak dużego napięcia, które daje opisane objawy. Powinna Pani jak najszybciej skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Zaprezentowane przez Panią symptomy wskazują na objawy
nerwicowe i są wskazaniem do bezpośredniej konsultacji w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki i (komplementarnego) leczenia (w ramach NFZ-tu, bez skierowania albo prywatnie).

Jeśli miałaby pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Serdeczności oraz zwyczajnej, codziennej pomyślności Pani życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam Panią,
Problemy, które Pani opisuje mogą być reakcją obronną
ludzkiej psychiki na stres, lęk czy traumatyczne przeżycie.
Pani objawy mogą wskazywać na zaburzenia nerwicowe,
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby Pani jak najprędzej rozpoczęła psychoterapię,
gdyż objawy mogą się nasilać i mogą prowadzić do pogarszania się
stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe
i ich konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu,
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami
zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu
odzyska Pani spokój i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl