Czy to depresja, nerwica?

Witam. Od kilku dni źle się czuję. Boli mnie głowa, tak jakbym miała opaskę, czuję puls z tyłu głowy i przy obracanie głowy na boki mam lekkie zawroty. Wieczorami czuje mocny niepokój, lęk, drżenie ciała, rąk. Czasami jestem płaczliwa. Brakuje mi energii w najprostszych czynnościach. Czy to depresja, nerwica ?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Zaprezentowane przez Panią symptomy, są wskazaniem do osobistej konsultacji, u Lekarza pierwszego kontaktu, który po wstępnym rozpoznaniu, podejmie odpowiednie cele diagnostyczne, by dotrzeć do przyczyny symptomatycznej.

Z Pani opisu, domniemam, że są to objawy stanu prodepresyjnego - celowa byłaby bezpośrednia konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Serdeczności i tylko zadowalającego samopoczucia Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Witam Panią,
Problemy, które Pani opisuje mogą być reakcją obronną
ludzkiej psychiki na stres, lęk czy traumatyczne przeżycie.
Pani objawy mogą wskazywać na zaburzenia nerwicowe
przy której mogą występować też stany depresyjne.
Ludzie cierpiący na zaburzenia nerwicowe często doświadczają
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych wywołanych
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
które jeszcze bardziej potęgują lęk.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby Pani jak najprędzej rozpoczęła psychoterapię,
gdyż objawy mogą się nasilać i mogą prowadzić do pogarszania się
stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe
i ich konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu,
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami
zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu
odzyska Pani spokój i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl