Do jakiego specjalisty wybrać się z nerwicą natręctw?

Dzień dobry mam problem. Od pewnego czasu zauważyłem, że gdy wychodzę z domu, zamykam drzwi na klucz, sprawdzam klamkę 2 razy, wychodzę z klatki/bloku i myślę czy rzeczywiście drzwi są zamknięte, miałem taką sytuację, że przez cały dzień o tym myślałem (gdy wyjechałem na weekend). Nie wiem czy to jest spowodowane stresem związanym z studiami/egzaminami/obroną czy ma jakieś inne podłoże. Czy wybrać się na wizytę do specjalisty jakiegoś czy nie i MOŻE przejdzie po ukończeniu studiów (3tygodnie)

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

Zaprezentowane przez Pana symptomy, mogą być odpowiedzią Pana organizmu, na przewlekający się stres.
Nadmieniony przez Pana stres, może potęgować, niepokojące Pana symptomy, wstępnie wskazujące na objawy zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych (jest potrzeba rzetelnej diagnozy).

Wskazana byłaby dla Pana bezpośrednia konsultacja specjalistyczna, w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki symptomatycznej oraz leczenia psychoterapeutycznego, najlepiej w paradygmacie poznawczo-behawioralnym.

Zaprezentowane przez Pana, niepokojące i utrudniające Panu funkcjonowanie symptomy, są wskazaniem do psychoterapii.

Podsumowując, kluczowym jest, aby Pan nie czekał i podjął Pan leczenie zaburzeń nerwicowo-lękowych.

Samoistnie objawy nie miną, i mogą mieć tendencje do nasilania się, co w efekcie może prowadzić do pogarszania się u Pana kondycji psychicznej/fizycznej.

A tak nie musi być!
Z przesłaniem dla Pana tylko satysfakcjonującego samopoczucia!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam Pana,
Objawy, które Pan opisuje często towarzyszą
zaburzeniom obsesyjno-kompulsyjnym.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia.
Nerwica natręctw należy do grupy zaburzeń lękowych,
tzw. „błędnego koła”.
Również towarzyszące jej obsesyjne myśli nasycone są
bardzo wysokim poziomem lęku.
„Błędne koło nerwicowe” polega na między innymi na tym ,
że objawy, takie jak lęk czy przymus wykonania czegoś
lub unikania jakiegoś zagrożenia, jest nieustanie podtrzymywany,
bowiem próby zaniechania tego rodzą jeszcze bardziej
przeraźliwy lęk.
Nieleczona nerwica natręctw cały czas postępuje
i prowadzi do nasilania się objawów lękowych
oraz pogarszania się stanu zdrowia psychicznego.
Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został właściwie
zdiagnozowany i żeby Pan rozpoczął właściwe leczenie,
odpowiednio dopasowaną psychoterapię.
Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana natrętnych
myśli
budzących lęk i przerażenie, dotrzeć do źródła Pana
dysfunkcyjnych wzorów postępowania i myślenia i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl