Jak radzić sobie z negatywnymi myślami i złym samopoczuciem?

Witam, mam 30 lat. Potrzebuje pomocy. Mam wrażenie że chce dla siebie jak najgorzej. W różnych sytuacjach. Kilka razy dziennie mam takie myśli. Dla przykładu, chciałbym być nieuleczalnie chory,, mieć nowotwór. Lub chciałbym żeby spotkało mnie coś tragicznego. Wypadek lub żebym stracił wszystko, mam na myśli dobra materialne. Chciałbym być biedny. Nie chce robić tego na pokaz dla innych. Tylko wciąż mam takie poczucie, że muszę odpokutować za to ze żyje. Co się ze mną dzieje?? Czy to normalne się tak czuć? Co mam z tym robić? Miewam momenty w których czuje się dobrze, myśle o sobie dobrze. Że jestem coś wart, że mogę coś osiągnąć. Ale Więcej czasu działam na swoją niekorzyść

Witam Pana,
Objawy, które Pan opisuje wskazują na zaburzenia
obsesyjno-kompulsyjne.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia.
Nerwica natręctw należy do grupy zaburzeń lękowych,
tzw. „błędnego koła”.
Również towarzyszące jej obsesyjne myśli nasycone są
bardzo wysokim poziomem lęku.
„Błędne koło nerwicowe” polega na między innymi na tym ,
że objawy, takie jak lęk czy przymus wykonania czegoś
lub unikania jakiegoś zagrożenia, jest nieustanie podtrzymywany,
bowiem próby zaniechania tego rodzą jeszcze bardziej
przeraźliwy lęk.
Nieleczone zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne cały czas postępują i prowadzą do nasilania się objawów lękowych
oraz pogarszania się stanu zdrowia psychicznego.
Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został właściwie
zdiagnozowany i żeby Pan rozpoczął właściwe leczenie,
odpowiednio dopasowaną psychoterapię.
Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana natrętnych myśli, dotrzeć do źródła Pana dysfunkcyjnych
wzorów myślenia i na tej podstawie opracować właściwą
metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl