Cy skurcze serca są normalne przy nerwicy?

3 tygodnie temu, wstałem od komputera i zakręciło mi się w głowie, byłem na pogotowiu dostałem kroplówki itp. ale lekarze podejrzewają nerwicę wegetatywną, często mam podniesione ciśnienie, serce wali jak oszalałe, drżą mięśnie i czuję się jak pijany. Biorę hydroxyzyne po której jest mi lepiej, ale ostatnio zauważyłem, że jak zasypiam to mam taki jakby skurcz serca, jakby zamarło na chwilę i czuję to w calym ciele, w skroniach itp. miałem robione kilkukrotnie EKG i oprócz przyśpieszonej akcji serca to rytm zatokowy i wszystko ok, morfologia, mocz też ok... przez ostatnie 10 miesięcy miałem zaostrzenia AZS i myślę, że to mogło spowodować u mnie nerwicę, chociaż nie wiem czy to nie nerwica spowodowała zaostrzenie AZS, bo wcześniej miałem problemy siedząc w szkole, robiło mi się słabo itp. a potem stałem się strasznie pedantyczny do tego stopnia, że podtafiłem zmywać 2 razy dzienie podłogę i odkurzać, czy te "skurcze" serca są normalne przy nerwicy i czy powinieniem się martwić?

Witam Pana,
Objawy, które Pan opisuje, w tym lęk o własne zdrowie,
często towarzyszą zaburzeniom, lękowym, nerwicowym.
Prawdopodobnie stres lub jakieś przykre doświadczenia
z przeszłości wywołały u Pana bezpodstawny,
a jednak dla Pana zatrważający lęk o zdrowie.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Natomiast koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie i o własne zdrowie a nawet życie narasta
i co raz trudniej go ujarzmić, a to może doprowadzić
do poważnych zaburzeń.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pan spokój i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie,

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

Zaprezentowane przez Pana, niepokojące symptomy, są wskazaniem do osobistej konsultacji w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki symptomatycznej oraz podjęcia komplementarnego leczenia.

Jeśli Lekarz wstępnie stwierdził u Pana nerwicę,
to może powodować dolegliwości, które Pan przedstawia.
Kołatanie serca często towarzyszy zaburzeniom nerwicowym.
Jednak celowe byłoby przeprowadzenie kontrolnej diagnostyki kardiologicznej, celem rozwiania Pana wątpliwości (dla Pana komfortu psychicznego).

Istotnym jest by Pan nie czekał i podjął optymalne leczenie,
gdyż (domniemam) objawy nerwicowe mogą się nasilać i mogą
prowadzić do pogarszania się stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.
Co też miałoby niekorzystny wpływ na zdiagnozowane u Pana Atopowe zapalenie skóry (istnieje współzależność symptomatyczna - co Pan zauważył).

Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe i ich konsekwencje,
jest potrzeba, by dotrzeć do źródła symptomatycznego
co wymaga adekwatnego leczenia.

Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii, najlepiej poznawczo-behawioralnej.
Terapeuta pomoże Panu poradzić sobie z objawami/przyczynami
zaburzeń nerwicowych.

Po to, by odzyskał Pan niezbędną równowagę wewnętrzną.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Panu życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605