Czy płuca mogą boleć z nerwów?

dzien dobry mam 23 lata od dziecka cierpie na nerwice lękowa zawsze miałem napady paniki i bóle na tle nerwowym teraz przez rok bylo lepiej i znów mam nawrot od miesiąca czuje napiecie karku skroni uszów i w jamie ustnej czytalem gdzies ze takie bole napieciowe i dyskomfort moze byc przy nerwicy. teraz tak sie boje tych objawow ze ciagle je mam mam tez suchosc w ustach czy nie moze byc tak ze bedzie mnie bolala cala twarz glowa szyja i pluca z nerwow? bo bardzo sie tego boje

Dzień dobry, niestety przy tego rodzaju zaburzeniach to dość często objawy. Warto "nie dać się" nerwicy. Proszę pomyśleć o psychoterapii oraz zgłosić się na wizytę do lekarza psychiatry. Taka forma leczenia stanowczo poprawić komfort życia. Pomoże też po prostu zwalczyć problem.
Pozdrawiam A.Pacia

Dzień dobry.
Opisywane przez Pana objawy - tak jak Pan zresztą pisze - wskazują na pochodzenie psychogenne. Rozumiem, że boryka się pan z tego typu dolegliwościami od wielu lat. Czy korzystał Pan do tej pory ze wsparcia psychologa lub psychoterapeuty? Nerwice, a wiec również objawy o podłożu nerwicowym poddają się leczeniu, a zalecaną formą pracy z nimi jest psychoterapia.

Pozdrawiam,

Daniel Lipka
psycholog, psychoterapeuta
https://www.psychoterapiakompas.pl
https://www.psychoterapiakompas.pl/blog

Witam, rozumiem że bardzo cierpi Pani z powodu opisanych objawów. Mogą wskazywać na zaburzenia nerwicowe. Proszę nie zwlekać i skorzystać z pomocy lekarza psychiatry i psychoterapeuty. Najlepsze efekty przynosi działanie farmakologiczne łącznie z psychoterapią. Pozdrawiam serdecznie

Witam,
Ze względu na to, że sam strach przed objawami, może przyczynić się do ich wystąpienia czy nasilenia, zalecam jak najszybsze rozpoczęcie korzystania z pomocy psychoterapeutycznej (lub jeśli jest Pan w trakcie to konsultowanie na bieżąco tych kwestii z terapeutą).

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Witam Pana
Objawy, które Pan opisuje często towarzyszą zaburzeniom
lękowym i atakom paniki.
Każdy lęk, również ten związany z atakami paniki,
lęk o własne zdrowie przyczynia się do odczuwania różnych
nieprzyjemnych objawów zarówno psychicznych jak
i somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe,
ataki paniki, mogą odczuwać różne objawy wywołane
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,
bóle głowy i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej
potęgują ich lęk.
Zdarza się, że podczas ataku paniki występują objawy
podobne do zawału.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk narasta i co raz trudniej go ujarzmić.
Ataki paniki są w pełnie uleczalne na drodze odpowiednio
dopasowanej psychoterapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków i ataków paniki oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl