Czy moje symptomy wskazują na nerwicę?

Naczytałem się już dużo o nerwicy, depresji i innych zaburzeniach psychicznych i nadal nie wiem co mi dolega. Gdy się budzę nerwowo przełykam ślinę, czuję się tak jakby spięty (szczególnie przy ludziach). W południe miewam chwile radości, euforii, a za jakiś czas czuję się słaby i nerwowy,chciałbym szybko wrócić do domu i z nikim nie rozmawiać. Ludzie mnie stresują. Popołudniu czuję się bardzo ospały, nie mam ochoty spotkać się z znajomymi(nie jest to coś w stylu nic mi się nie chce).

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam
Najlepiej skonsultować te objawy z lekarzem i rozpocząć regularną psychoterapię, która pomoże je zniwelować. Pomoc odnajdzie Pan w gabinecie psychiatrycznym i psychologicznym. Leczenie farmakologiczne pomaga opanować objawy nerwicy, jednak w większości przypadków nie leczy przyczyn nerwicy, z którymi poradzi sobie psychoterapia pacjenta.
Pozdrawiam ciepło

Witam, proszę skorzystać z pomocy w Poradni Zdrowia Psychicznego, rozmowy z psychologiem aby zastanowić się nad podłożem objawów.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam Pana
Czy symptomy wskazują na nerwicę?
Bardzo możliwe, jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji, po wnikliwym
wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Nie można jednak tego zaniedbać, gdyż objawy będą się nasilać.
Może dojść do izolacji społecznej.
Mogą też pojawić się inne zaburzenia.
Aby Panu pomóc, należy dotrzeć do źródeł Pana
dyskomfortu psychicznego i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby Pan rozpoczął właściwe leczenie,
psychoterapię. Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Psychoterapia pozwoli Panu spojrzeć na siebie
i innych ludzi z odpowiedniej perspektywy,
a także wzmocnić poczucie własnej wartości
i odzyskać radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl