Skąd we mnie ta nieustanna apatia?

witam mam pytanie odnośnie mojego samopoczucia, ostatnio jestem apatyczny , w ciągu dnia senny chociaż spię od 5-6 godzin, glukoza w moczu w normie, tsh na poziomie 3,30 kreatynina w normie , jakieś rok temu leczyłem się na nerwicę lękową (może objawy powróciły), proszę o konsultację

Witam!
Jeżeli badania są prawidłowe, stan nastroju jest miernie obniżony, nie ma Pan radości z rzeczy, które dotychczas nie były obojętne, poczucie niezadowolenia, obawy o swoje zdrowie, w przeszłości zaburzenia nerwicowe to powinien Pan skontaktować się z psychiatrą lub psychologiem i rozpocząć leczenie - leczenie samymi tabletkami jest nie pełne - musi być psychoterapia.
Z poważaniem
W. Łuczkowski.

Witam. Często się zdarza że senność, apatia i brak energii jest jednym z objawów zaburzeń nastroju pod warunkiem wykluczenia podłoża biologicznego oczywiście. Senność jest szczególnie nasilona w początkowej fazie dnia tzn. rano i stopniowo z biegiem czasu organizm powoli się rozkręca, by popołudniu i wieczorem osiągnąć stan największej aktywności. Jeśli oprócz senności towarzyszą Panu również inne objawy natury psychicznej polecam skontaktowanie się z terapeutą.

Witam, jeżeli badania nie wykazały przyczyn somatycznych proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem psychiatrą i zastanowić się nad dalszą formą pomocy. Warto skorzystać również z rozmowy z psychologiem.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam Pana
Wnioskuję, że nerwicę leczył Pan tylko środkami
farmakologicznymi. Jest to leczenie objawowe, bowiem
środki farmakologiczne nie leczą nerwicy i nie rozwiązują
Pana problemów, jedynie tłumią objawy.
Stąd nawrót nerwicy.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami nerwicy oraz jej konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pan zdrowie, spokój
i równowagę wewnętrzną.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl