Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Depresję można pokonać

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra prof. Marek Jarema wypowiada się na temat leczenia depresji.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin
64 poziom zaufania

Witam,
Lęk może przejawiać się w postaci różnych objawów. Osoby cierpiące na zaburzenia lękowe zgłaszają cały szereg fizjologicznych dolegliwości. Bardzo powszechne są problemy z sercem, przede wszystkim ból w klatce piersiowej oraz kołatanie.
M.Prus

0

Nie wiem co uważa Pani za nerwicę. Jednak nierozwiązywane sytuacje na bieżąco, na tyle trudne, że wobec nich odczuwa Pani wielką bezradność, wstrzymywanie negatywnych emocji w sobie, może powodować psychosomatyczne objawy. A do nich zalicza się m.in. arytmię serca, także bóle głowy, zaburzenia jelitowe

Edukator psychologiczny, nauczyciel, socjolog i coach.
0

Tak. Kołatania serca, wrażenie jego nieregularnej aktywności itp mogą być objawem nerwicy. Konieczne jest by najpierw wykluczyć wszelkie objawy somatyczne, kardiologiczne, które mogłyby odpowiadać za te sytuacje. Dopiero po wykluczenie możliwa jest diagnoza psychiatryczna.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy