Dlaczego nie mogę złapać głębokiego oddechu?

Witam mam taki problem od 6 miesiecy mam tak ze nie moge nabrac do konca oddechu :/ caly oddech dopiero zlapie jak ziewne sobie a czasami bez ziewania i jak mi sie to dzieje to wpadam w panike czyli szybko serce bije ,oddechu nie moge zlapac ,wmiotowac mi sie chce .robilem juz USG jamy brzusznej oraz EKG i nic nie wykazalo i nie wiem co mi juz jest a jest to dla mnie bardzo uciazliwe i nie raze juz sobie z tym :( ktos mi powiedzial ze to moze byc nerwica lekowa lub nerwica zaladka prosze o rade

Witam!
Opisywane przez Pana objawy najbardziej przemawiają za problemem nerwicowym.
Bardzo dobrze, że wyniki badań są dobre. Najlepiej skontaktować się z neurologiem, psychiatrą lub psychologiem.
Z wyrazami szacunku
W. Łuczkowski

Opisywane przez Pana objawy: "szybko bije mi serce,nie mogę złapać oddechu ,wymiotować mi się chce" mogą zdecydowanie wskazywać na problem nerwicowy. Jest to problem który dotyka sporej części społeczeństwa, ale na szczęście bardzo wdzięcznie się leczy. Zalecałabym udanie się do lekarza psychiatry i po potwierdzeniu przez niego diagnozy do terapeuty lub psychologa. Pozdrawiam

Witam Pana
Jeżeli wszystkie badania są w porządku to możliwe, że Pana
dolegliwości mają podłoże psychologiczne.
Czy to nerwica? Opisane przez Pana objawy na to wskazują,
jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji,
po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Nie można jednak tego zaniedbać, gdyż objawy
będą się nasilać.
Może Pan skonsultować problem z psychiatrą.
Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby Pan rozpoczął właściwe leczenie, psychoterapię.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta dotrze do źródeł Pana dolegliwości i dobierze odpowiednią
technikę, dzięki której problem zostanie rozwiązany.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl