Jaki jest powód braku możliwości złapania głębszego oddechu?

Witam serdecznie mam taki problem od 2 miesiecy ciężko mi sie oddycha w sensie że nie moge złapać głębszego oddechu juz mnie to męczy nie wiem czy to może być na tle nerwowym czy nerwica bylem u lekarza ale nic mi bie powiedzial co to moze byc prosze o pomoc

Dzień Dobry Panu,
Proponuję ćwiczenie: proszę zacząć od serii trzech głębokich oddechów przez nos; zamykamy usta, siadamy i wdychamy w płuca trzy głębokie wdechy. Wypuszczamy wydech też nosem. Jeżeli uda się nam opanować te trzy głębokie wdechy i wydechy przez nos to proszę zacząć robić powiększyć serie oddechów do siedmiu. Może na początku boleć Pana w mostku lub oddech może się rwać. Proszę nie zważać na to tylko ćwiczyć. Jeżeli pali Pan papierosy może to utrudniać oddychanie. Dobrze jest też to ćwiczenie robić na powietrzu: w parku, nad wodą, w lesie. Ale warto też przebadać serce.
Pozdrawiam,
Alicja Maria Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl

Dzień Dobry Panu,

Z Pana opisu mogę wnioskować, że przyczyną niemożności "złapania przez Pana głębszego oddechu" może być zbyt stresowe i nadmiernie przyśpieszone tempo życia
jak i zbyt duże oczekiwania od samego siebie.

Pomocnym dla Pana byłaby nauka oddychania przeponowego, do którego mocno Pana zachęcam, jak również techniki relaksacyjne.

Proszę również rozważyć zwyczajną rozmowę z psychologiem.

Z przesłaniem tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej