O czym może świadczyć problem ze złapaniem oddechu?

Witam MÓJ problem już trwa od ponad miesiąca mianowicie przynajmniej raz dziennie przez jakiś czas nie mogę wziąć pełnego oddechu, bardzo Mnie to męczy najgorsze jest to ze wtedy się czuje tak jak by nie mógł oddychać i panikuje, dodam że palę papierosy i jak zapale to jest jeszcze gorzej, ale ciężko mi się powstrzymać, oprócz tego miałem bardzo mocna alergie, niestyey olalem leczenie i od roku nie biorę żadnych leków na alergię,o czym może świadczyć ten brak oddechu prosze proszę pomóc

Dzień Dobry Panu,

Z tego, co Pan napisał, wynika, że utrudniony u Pana oddech dodatkowo pogłębia się po paleniu.
Powinien Pan udać się do lekarza pierwszego kontaktu, a on zadecyduje co dalej, prawdopodobnie skieruje Pana kontrolnie do alergologa i pulmonologa.

Najwyraźniej, jak Pan sam zauważył palenie Panu nie służy- trzeba by zastanowić się, nad jakąś aktywnością fizyczną, którą mógłby Pan wprowadzić w swoje życie- a która rekompensowała by Panu brak palenia.

Bardzo pomocna w tym kierunku byłaby terapia poznawczo-behawioralna, która pomogła by Panu dotrzeć do przyczyny palenia przez Pana papierosów.

Nie napisał Pan, jaki tryb życia Pan prowadzi.
Myślę, że do takich symptomów dodatkowo mogą przyczyniać się codzienne trudności.

Życzę Panu Dużo Dobrego,
Irena Mielnik-Madej