Problemy ze złapaniem głębokiego oddechu a nerwica

Witam,od dawna mam dusznosci nieozliwosc zlapania glebokiego oddechu-stwierdzona nerwica lekowa.Ostatnio mam tez bole gornej czesci plecow po prawej stronie,jakby srodek kregoslupa,lopatka,moze bark.Niestety pale i kaszle.Bylam uogolengo lekarza ,po zrobieniu spirometrii ktora wyszla bez zastrzezen,lekarz nie zlecil przeswietlenia pluc-ostatnie przewietlenie bylo w sierpniu 2014.Nie wiem co robic,zamartwiam sie czy to wszystko znowu objawy nerwicy...?

To mogą być zarówno objawy nerwicy, jak i objawy o podłożu somatycznym. Zazwyczaj ścieżka diagnostyczna wygląda tak, że najpierw trzeba wykluczyć te drugie (somatyczne) przyczyny, żeby można było mówić o objawach związanych z zaburzeniem nerwicowym. Więc zachęcam do wykonania w pierwszej kolejności badań zasugerowanych przez lekarza. Nie wiem, czy korzysta pani z psychoterapii lub leczenia farmakologicznego. Jeśli nie - warto je podjąć. Pozdrawiam.