Jak radzić sobie w objawami nawrotu nerwicy?

Dzień dobry. 2 lata temu zaczęłam leczyć się na nerwicę lękową lekami od psychiatry. Niedawno wszystkie objawy które miałam te 2 lata temu wróciły. Najbardziej męczy mnie uczucie duszności. Pojawia się w najmniej spodziewanych momentach. Poszłam nawet na spirometrię bo myślałam że być może jest gdzieś jakaś astma, natomiast nie wiem jeszcze czy wyszła dobrze czy nie. Duszność towarzyszy mi najczęściej rano i wieczorem, natomiast w trakcie dnia również się pojawia w najmniej oczekiwanych momentach. Bardzo mnie to męczy. Od razu boję się że to jakieś choroby płuc czy serca. Nie wiem jak sobie z tym radzić. Mimo że prawdopodobnie są to z powrotem objawy nerwicy, ja gdzieś z tyłu głowy ciągle mam że może jestem na coś poważnie chora. Mam 23 lata i nie chciałabym jeszcze umierać. Nie wiem jak sobie radzić.
KOBIETA, 23 LAT 3 miesiące temu

Jeśli objawy są bardzo uciążliwe, warto również skonsultować się z psychiatrą, który może ocenić, czy konieczne jest ponowne wprowadzenie leczenia farmakologicznego lub dostosowanie obecnej terapii. Ważne jest, aby pamiętać, że nawroty są częste w przypadku zaburzeń lękowych, ale można je skutecznie kontrolować z odpowiednią pomocą.