Jak radzić sobie z objawami nerwicy?

Jakiś czas temu lekarz psychiatra stwierdził u mnie nerwicę lękowa, mianowicie od kilku lat pojawią mi się na twarzy,szyi i dekolcie czerwone niestetyczne plamy, zazwyczaj podczas stresu, uderzenia gorąca czy wysiłku fizycznego . Lekarz przepisał pramolan 50mg ale nie pomógł. Co mogłabym jeszcze w tej sprawie zrobić?. Nie czuję się jakbym miała jakieś problemy psychiczne. Jednak te plamy przesadzają mi na co dzień.

Dzień dobry. Jeśli diagnoza lekarska jest trafiona to warto udać się do psychoterapeuty i zweryfikować realne źródło stresu. Bardzo często objawom, które Pani opisuje towarzyszą różne trudne uczucia a często nie uświadamiamy sobie czym są i dlaczego nam towarzyszą. Opisane objawy z całą pewnością nie są objawami choroby psychicznej, są jedynie somatyczną reakcją na przeżywane emocje.

Pozdrawiam.